ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ Народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві»

Народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві»

ІСТОРІЯ КОЛЕКТИВУ

Народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві» створено  у 1996 році. Засновником і керівником багато років була Людмила Михайлівна Андрощук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри хореографії та художньої культури УДПУ імені Павла Тичини. З 2021 року керівництво ансамблем доручила своїй вихованці Ткаченко Ользі Олексіївні.

 

1999 році колектив отримав диплом Управління культури Черкаської облдержадміністрації та почесну грамоту за участь в творчому звіті мистецьких колективів м. Умані.

У 2001 році ансамбль «Візаві» взяв участь у Першому Всеукраїнському конкурсі артистів естради у Києві.

В 2002 році колектив представив танцювальну програму «Барви кохання» та отримав звання народного аматорського.

В 2003 році ансамбль презентував хореографічну виставу «Собор Паризької Богоматері», а керівник танцювального ансамблю отримала диплом другого ступеня на конкурсі «Кращий молодий працівник культурно-освітнього закладу».

2004 рік – третє місце на конкурсі «Шевченко в моєму серці» в номінації «Театральний конкурс» за хореографічну виставу «Тополя» (м.Київ).

2005 рік – творчий звіт колективу, концертна програма «Крок до вершини», колектив нагороджено почесною грамотою Уманської міської ради.

2006 рік – третє місце в номінації «сучасна хореографія» на конкурсі сучасного естрадного мистецтва «Твій шанс».(м.Чернігів).
Гран-прі на міжнародному конкурсі «Кримський танцювальний трофей» в номінації «сучасна хореографія» (м.Севастополь) за хореографічну композицію «Жанна д’Арк» (постановка Людмили Андрощук).

Творчий звіт колективу, концертна програма «Діти Сонця».

2007 рік – прем’єра хореографічної вистави «Майстер і Маргарита».
Презентація хореографічної композиції «На Івана Купала» в дендропарку «Софіївка», колектив нагороджено дипломом 5 Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва.

2008 рік – друга премія (хореографічна композиція «Порив», постановка Людмили Андрощук) та третя премія (хореографічна композиція «Розчарування», постановка балетмейстера-репетитора, соліста ансамблю Сергія Куценка) на 2-му відкритому конкурсі балетмейстерів.(м.Харків).

Керівника ансамблю визнано жінкою року в номінації «Жінка-творчість» та нагороджено відзнакою виконкому Уманської міської ради «Кращий за професією».
Презентація хореографічної вистави під відкритим небом за мотивами грецької міфології «Яблуко розбрату» в дендропарку «Софіївка».

2009 рік – ансамбль став переможцем обласного туру конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, а керівник колективу отримав диплом 2 ступеня в номінації «Кращий керівник аматорського колективу культурно-освітнього закладу профспілок» на всеукраїнському конкурсі на кращого працівника культурно-освітнього закладу.

2010 рік – учасник ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського в м. Київ.

2010 рік – подяка від голови Уманської райдержадміністрації А.І. Петренка.

2012 рік – учасник фестивалю танцювального мистецтва (м. Умань).

2013 рік – переможець Другого Регіонального фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва імені Василя Авраменка.

20 квітня 2013 року – участь у заключному концерті кращих профспілкових колективів Черкаської області.

29 квітня 2013 року – участь у фестивалі хореографічного мистецтва імені Вадима Костриці “На кічері”.

15 травня 2013 року – подячний лист від відділу культури і туризму Уманської міської ради.

13-17 травня 2013 року – участь у міжнародному фестивалі «Діалог культур і народів» у місті Лєшно (Польща).

8 червня 2013 року – диплом переможців І ступеня на регіональному огляді-конкурсі колективів вокально-хорового, інструментального та хореографічного жанрів, присвяченого 118-й річниці з дня народження В.К. Авраменка та 60-тиріччю утворення Черкаської області.

У жовтні 2013 року – за високий виконавський рівень і художню майстерність, а також активну творчу діяльність в житті Уманського району колектив отримав подяку від голови Уманської райдержадміністрації А.І. Петренка.

У грудні 2013 року – грамота від проректора з гуманітарних питань Уманського державного педагогічного університету за активну творчу діяльність та з нагоди 200-ї річниці з дня народження Т. Шевченка.

6 лютого 2014 року – почесна грамота керівнику колективу від виконавчого комітету Уманської міської ради, за високу професійну майстерність, вагомий внесок у розвиток української народної культури і мистецтва, активну участь у підготовці і проведенні загальноміських заходів, присвячених 60-ій річниці від дня утворення Черкаської області.

29 квітня 2014 року – подяка за активну участь у ІІІ фестивалі хореографічного мистецтва імені Вадима Костриці «На Кичері» та досягнення в розвитку хореографічного мистецтва, високий рівень виконавської майстерності, примноження надбань української культури.

2015 рік – участь у ІV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі інструментального, вокального, хореографічного, театрального мистецтв та театрів мод «Квітуча країна» (м. Умань).

2015 рік – участь у І Всеукраїнському фестивалі народної творчості присвяченому святу «Покрови Пресвятої Богородиці» «Покрова-fest» (м. Немирів).

2015 рік – Подяка Уманської міської ради за високий професіоналізм, майстерність, вагомий внесок у збереження і розвиток національної культури України та з нагоди святкування Дня міста Умань;

2015 рік – диплом І та ІІ ступеня III Всеукраїнського фестивалю хореографічного мистецтва «PLANETA DANCE FEST» (м. Чернігів);

2016 рік – диплом І ступеня V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу інструментального, вокального, хореографічного, театрального мистецтв та театрів мод «Квітуча країна» (м. Умань);

2016 рік – диплом учасника І Міжнародного хореографічного фестивалю хореографічного мистецтва “Global-Dance – 2016”.

2016 рік – диплом ІІІ ступеня ІV Міжнародного конкурсу сучасного хореографічного мистецтва «Супер данс (Super dance) – 2016».

2017 рік – дипломом І ступеня у номінації «Естрадний танець» (4 вікова категорія) на Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв “Зірковий парад 2017” (м. Львів);

2017 рік – диплом керівнику колективу Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв “Зірковий парад 2017” за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва дитячої та юнацької творчості талановитої молоді України (м. Львів);

2017 рік – Подяка Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України за допомогу в організації та проведенні XV Міжнародних педагогічно-мистецьких читань пам’яті професора О. П. Рудницької “Педагогіка мистецтва і мистецтво педагогічної дії”;

2018 рік – Подяка директора Міжнародного фестивалю-конкурсу “Україна єднає світ” за плідну, самовіддану працю, вагомий внесок у розвиток культури суспільства та естетичне виховання молоді;

2018 рік – кубок Супер Гран-Прі VIII Міжнародного фестивалю-конкурсу “Україна єднає світ” (м. Київ);

2018 рік – Дипломами лауреата VІ фестивалю хореографічного мистецтва імені Вадима Костриці «На кичері».

2018 рік – Диплом ІІ ступеня в номінації “Естрадний танець” IV Міжнародної хореографічної асамблеї імені Наталії Скорульської (м. Житомир);

2018 рік – Диплом І ступеня в номінації “Сучасний естрадний танець” Х Міжнародного фестивалю-конкурсу “Україна єднає світ” (м. Київ);

2018 рік – Подяка директора Міжнародного фестивалю-конкурсу “Україна єднає світ” за плідну, самовіддану працю, вагомий внесок у розвиток культури суспільства та естетичне виховання молоді.

РЕПЕРТУАР КОЛЕКТИВУ

Репертуар колективу складають авторські роботи керівника. Тематика хореографічних постановок відображає філософське осмислення світу сучасною людиною, відображення особистих емоцій, почуттів, трансформацію світоглядних ідей через призму хореографічного мистецтва. Кожна постановка має підтекст, мета якого спонукати глядача до осмислення світу.

Хореографічні композиції колективу створені в танцювальних стилях:

• Демі-класика
• Джаз-модерн
• Модерн
• Неофольк

В репертуарі колективу малі форми:

  • «Юнона і Авось»
  • «Протистояння»
  • «Адам і Єва»
  • «Сонце Іспанії»
  • «Танго»
  • «Танець над прірвою»

Великі форми:

  • «Діти Сонця»
  • «Порив»
  • «Вітер почуттів»
  • «Три поради»
  • «Жанна д Арк»
  • «Туга за Україною»
  • «Плащ тореадора»
  • «Пори року»
  • «Заметіль»
  • «Народження мрії»

Хореографічні вистави:

  • «Собор Паризької Богоматері»
  • «Тополя»
  • «Яблуко розбрату»
  • «Майстер і Маргарита»

За 15 років колектив «Візаві» підготував близько 40 хореографічних композицій та хореографічні вистави «Собор Паризької Богоматері», «Тополя», «Майстер і Маргарита», «Яблуко розбрату», «На Івана Купала».

КОНЦЕПЦІЯ КОЛЕКТИВУ

Розвиток творчої особистості на засадах творчої самореалізації, самоактуалізації, формування неповторного індивідуального стилю діяльності майбутнього вчителя хореографії.

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ КОЛЕКТИВУ

1. Вдосконалення виконавської техніки студентів.
2. Концертна діяльність.
3. Співпраця з організаціями:

  • Уманський міський відділ у справах сім ї та молоді (організація та проведення творчих звітів колективу в МБК, мистецьких акцій)
  • Уманський міський відділ культури (концерти , конкурси)
  • Уманський районний відділ освіти (концерти, членство в журі конкурсів)
  • Уманський міський відділ освіти (семінари, концерти, членство в журі)
  • Обласний центр народної творчості (участь в обласних концертах, проведення обласних семінарів, зокрема семінару обласної хореографічної спілки на базі ансамблю «Візаві»)
  • Дендропарк «Софіївка» (свято «Івана Купала»)

4. Реалізація творчих проектів: «Собор Паризької Богоматері», «Тополя», «Майстер і Маргарита», «Яблуко розбрату», «На Івана Купала».

ОСТАННІ НАГОРОДИ КОЛЕКТИВУ

Творчість колективу відзначено дипломами та грамотами (третє місце на конкурсі «Шевченко в моєму серці» в номінації «Театральний конкурс» за хореографічну виставу «Тополя» (м. Київ, 2004 р.); третє місце в номінації «сучасна хореографія» на конкурсі сучасного естрадного мистецтва «Твій шанс».(м.Чернігів, 2006 р.), гран-прі на міжнародному конкурсі «Кримський танцювальний трофей» в номінації «сучасна хореографія» (м.Севастополь, 2006 р.) за хореографічну композицію «Жанна д’Арк» (постановка Людмили Андрощук); друга премія (хореографічна композиція «Порив», постановка Людмили Андрощук) та на 2-му відкритому конкурсі балетмейстерів (м. Харків, 2008 рік); диплом першого ступеня на обласному турі конкурсу імені Павла Вірського ( м.Черкаси, 2009 р.), диплом лауреата конкурсу імені Василя Авраменка (2011 рік), диплом учасника фестивалю танцю в педколеджі (2012 рік); диплом лауреата фестивалю  «Покрова-fest» (м. Немирів, 2015 р.); диплом І та ІІ ступеня III Всеукраїнського фестивалю хореографічного мистецтва «PLANETA DANCE FEST» (м. Чернігів, 2015); диплом ІІІ ступеня ІV Міжнародного конкурсу сучасного хореографічного мистецтва «Супер данс (Super dance) – 2016» (м. Львів, 2016); диплом І ступеня у номінації «Естрадний танець» (4 вікова категорія) на Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв “Зірковий парад 2017” (м. Львів, 2017); кубок Супер Гран-Прі VIII Міжнародного фестивалю-конкурсу “Україна єднає світ” (м. Київ, 2018).

Керівник колективу має ряд відзнак за творчу діяльність (диплом другого ступеня на всеукраїнському конкурсі «Кращий молодий працівник культурно-освітнього закладу» ( 2003 р.); нагорода «Жінка року-2007» в номінації «Жінка-творчість» (Умань, 2007 р.); відзнака виконкому Уманської міської ради «Кращий за професією» (Умань, 2008 р.); диплом 2 ступеня в номінації «Кращий керівник аматорського колективу культурно-освітнього закладу профспілок» на всеукраїнському конкурсі на кращого працівника культурно-освітнього закладу (2009 р.); премія «Оплески» фонду культури ФПУ (2010 р.); Почесна грамота Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації (2013 р.); грамота відділу культури і туризму Уманської міської ради (2014 р.); Почесна грамота Виконавчого комітету Уманської міської ради за високу професійну майстерність, вагомий внесок у розвиток української народної культури і мистецтва (Умань, 2015); Подяка Уманської міської ради за високий професіоналізм, майстерність, вагомий внесок у збереження і розвиток національної культури України та з нагоди святкування Дня міста Умань (Умань, 2015 р); Подяка Уманської міської ради за активну участь у культурному житті міста та регіону, високий професіоналізм, творчий потенціал, збереження і примноження національних культурних надбань та з нагоди 85-річчя Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (Умань, 2015 р.); Подяка Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України за допомогу в організації та проведенні XV Міжнародних педагогічно-мистецьких читань пам’яті професора О. П. Рудницької “Педагогіка мистецтва і мистецтво педагогічної дії” (м. Київ, 2017); Подяка директора Міжнародного фестивалю-конкурсу “Україна єднає світ” за плідну, самовіддану працю, вагомий внесок у розвиток культури суспільства та естетичне виховання молоді (м. Київ, 2018); Грамота директора комунальної установи «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Т.В. Іванової за вагомий внесок за збереження і популяризацію хореографічного мистецтва та участь в регіональному святі танцю, присвяченому 124-й річниці від дня народження Василя Авраменка (2019).

За 15 років колектив «Візаві» підготував близько 40 хореографічних композицій та хореографічні вистави «Собор Паризької Богоматері», «Тополя», «Майстер і Маргарита», «Яблуко розбрату», «На Івана Купала».

ФОТОАЛЬБОМ