ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ Народний аматорський інструментальний ансамбль «Акварелі»

Народний аматорський інструментальний ансамбль «Акварелі»

Історія колективу

У 2001 р. Вірою Калабською зі складу обдарованих студентів та викладачів педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини був створений інструментальний ансамбль «Акварелі».

Малий склад колективу та оригінальний віртуозний репертуар припускав виконання партій тільки на високому художньому виконавському рівні, що і було успішно досягнуто його керівником. Підтвердженням правильного обраного шляху до розв’язання творчих завдань було присвоєння звання «Народного самодіяльного колективу профспілок України» у грудні 2005 р.

Ансамбль «Акварелі» є постійним учасником обласних, районних, міських та університетських культурно-мистецьких заходів. Традиційними стали весняні звітні концерти колективу та участь у відкриті художніх виставок студентів і викладачів кафедри образотворчого мистецтва УДПУ імені Павла Тичини.

Виступи ансамблю користуються заслуженим успіхом і популярністю.

У травні 2012 р. за багаторічну плідну творчу діяльність та у зв’язку з 10-річним ювілеєм ансамблю «Акварелі» було нагороджено Дипломом ректора УДПУ імені Павла Тичини.

У 2014 р. за значні досягнення в розвитку самодіяльної художньої творчості, високий рівень виконавчої майстерності, відродження й примноження надбань національної культурної спадщини українського народу оголошена подяка народному аматорському інструментальному ансамблю «Акварелі» та його художньому керівнику В. Калабській Головою Федерації профспілок Черкаської області.

У квітні 2015 р. та травні 2019 р. за вагомий внесок у виховання підростаючого покоління керівник народного ансамблю «Акварелі» була нагороджена Подякою Начальника відділу культури і туризму Уманської міської ради.

Склад ансамблю
За роки діяльності колективу (а це майже 20 років) у його складі, в цілому, було більше 40 студентів. Високий виконавський рівень учасників дав можливість долучати до концертних виступів студентів-іноземців факультету мистецтв зі Сербії, які навчалися упродовж 2014-2016 рр. Постійний творчий пошук керівника колективу привів до струнно-щипкового складу інструментів в ансамблі. 

Напрямки діяльності ансамблю:
– розвиток та удосконалення виконавської майстерності студентів-інструменталістів;
– концертна діяльність;
– профорієнтаційна діяльність;
– популяризація та пропаганда інструментального виконавства на народних інструментах.

Репертуар ансамблю
У концертних програмах учасники ансамблю майстерно презентують як малі так і великі форми різних стилів і жанрів українських та зарубіжних композиторів. А струнний склад колективу дає можливість виконувати традиційні класичні квартети.

Родзинкою репертуару колективу є українська музика, яка проникнута національно-патріотичним духом українського народу.

Слід зазначити, що абсолютно усі твори з репертуару ансамблю адаптовані під його склад та звучать в авторському аранжуванні або перекладі його керівника – Віри Калабської.

Ансамбль «Акварелі» лауреат:
2008 р. – І-го відкритого Всеукраїнського конкурсу «Perpetuum mobile» (м. Дрогобич);
2013 р. – VІ-го Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile» (м. Дрогобич);
2013 р. – Всеукраїнського конкурсу-фестивалю баяністів «Кубок Надросся» (м. Ракитне);
2015 р. – ІІІ Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Квітуча країна» (м. Умань);
2016 р. – ІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Музичні перлини» (м. Одеса);
2019 р. – ХІ Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Квітуча країна» (м. Умань).
2019 р. – Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Music Universe» (м. Одеса);
2019 р. – ІІ Міжнародного інтернет-конкурсу мистецтв «CA ART WORLD» (Турція).
2020 р. – Міжнародного інтернет-конкурсу інструментального виконавства «Musical Power 2020» (м. Одеса).
Дипломант V Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва (Україна, 2007).