ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ Культурно-просвітницький центр ЇМ ВИПАЛА ДОЛЯ ЖИТИ В НАШІЙ ПАМ’ЯТІ

ЇМ ВИПАЛА ДОЛЯ ЖИТИ В НАШІЙ ПАМ’ЯТІ

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Події, з часу яких минуло п’ять років, назавжди вкарбувались в історію України, в серце кожного українця.

Майдан став точкою відліку трагічних подій, які наша держава переживає досі. Умань за роки неоголошеної війни втратила 14 героїв захисників… А скільки їх сьогодні на Сході, захищають суверенність і цілісність нашої держави? Тому в Уманській центральній бібліотеці для дорослих відбулась година пам’яті «Їм випала доля – жити у нашій пам’яті», мета якої – вшанування українських воїнів. Була представлена творчість Світлани Іванівни Миронюк, матері загиблого «кіборга» – Андрія Миронюка. Чудові картина та вірші Світлани Іванівни вразили студентів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини факультету соціальної та психологічної освіти і факультету мистецтв.

Бібліотекарі підготували книжкову виставку з цієї теми, та презентували книгу «Слово про безсмертних». На заході також були присутні матері наших героїв-уманчан. Святослав Безкоровайний виконав пісню «Білі лебеді», а студентка Уманського обласного музичного училища Анна Дорогань – пісню «Біля тополі».

Студенти кафедри образотворчого мистецтва долучились до всеукраїнської акції памʼяті вшанування загиблих Героїв. З хвилюванням і сльозами на очах переглядали фото і відео тих трагічних подій, слухали розповідь Олени Семенової (заступник зав. кафедри з виховної роботи). А також аналізували випускні кваліфікаційні роботи магістрів «Революція Гідності» Владислава Москальчука та «Ангели Небесної Сотні» Анастасії Янкевич, присвячені тим подіям…

«Пливе кача по Тисині»… Хвилина мовчання… Здається, чути стукіт сердець у тиші, і очі загиблих Героїв дивляться на нас з небес… Ми не маємо права забути все, що відбувалося тоді. Ми маємо усвідомлювати, що відбувається зараз. Ми не маємо права зрадити їхні надії, віру в краще майбутнє. І ми маємо робити все, що в наших силах, щоб ці жертви були не марними!
Слава Україні! Героям слава!