ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ Балдинюк Дмитро Іванович

Балдинюк Дмитро Іванович

БАЛДИНЮК Дмитро Іванович, доцент кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва, кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України.

Електронна адреса:  baldyniuk@gmail.com

Телефон: +38-097-311-91-20

Народився 23 лютого 1951 р. в с. Антонівка Томашпільського району, Вінницької області.

Закінчив Вінницький державний педагогічний інститут, спеціальність – вчитель музики, викладач музично-теоретичних дисциплін (1972 р.).

Розпочав свою трудову діяльність у 1972 році на посаді викладача музично-теоретичних дисциплін кафедри педагогіки і методики початкової освіти Уманського державного педагогічного інституту ім. П.Г. Тичини. У 1979-1989 роках – старший викладач предметної комісії музики. Після захисту у 1989 році кандидатської дисертації очолив новостворену кафедру музики, образотворчого мистецтва і хореографії. У 1991 році присвоєно вчене звання доцента.

З лютого 1999 року по травень 2015 року – проректор з виховної роботи університету (з 2005 року – проректор з гуманітарних питань, з 2009 – проректор з науково-педагогічної роботи). На посаді проректора багато уваги приділяв розвитку студентського самоврядування, створенню умов для творчої самореалізації майбутніх учителів. За час його проректорської діяльності значно зросла і розвинулася соціально-культурна інфраструктура ВНЗ, зокрема функціонують студентський клуб, спортклуб, музей історії університету, випускається газета «Педагогічні вісті», діють літературна студія імені М. Бажана, створений студентський театр. Дев’ять художніх творчих студентських колективів отримали почесне звання «народний». Університетська команда КВК «Епіцентр» неодноразово ставала призером та чемпіоном Студентської ліги України.

З його ініціативи в університеті були відкриті нові спеціальності художньо-педагогічного профілю – «музика», «образотворче мистецтво», «хореографія», а також створена відповідна кафедра, яку він очолив і керував нею впродовж 25 років. У цьому ж році ним створений ансамбль «Музичні візерунки», який неодноразово завойовував звання лауреата Всеукраїнських фестивалів та оглядів художньої творчості, виступав на провідних сценах України, десятки студентів пройшли школу виконавської майстерності у цьому колективі.

Балдинюк Д.І. поєднує адміністративну, наукову і навчально-виховну роботу, є автором біля 100 наукових і науково-методичних праць з проблем професійно-педагогічного спілкування, музичної педагогіки, модернізації форм і методів виховної роботи.

Нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, багатьма грамотами місцевих органів влади.

У 2006 році присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

Повернутися назад