ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ СТУДЕНТИ І ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ВІДВІДАЛИ КОНЦЕРТ АНСАМБЛЮ ТАНЦЮ “КУТАЇСІ”

30 вересня в Уманському міському будинку культури імені Ю. К. Смолича відбулася презентація довгоочікуваної оновленої програми Державного ансамблю пісні і танцю «Кутаїсі».
Отримати масу позитивних емоцій і задоволення від концерту завітали студенти та викладачі кафедри хореографії та художньої культури факультету мистецтв.

СТУДЕНТИ І ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ВІДВІДАЛИ КОНЦЕРТ АНСАМБЛЮ ТАНЦЮ "КУТАЇСІ"

Ансамбль «Кутаїсі» – це не тільки чудові танцівники, а й віртуозні музиканти. Неймовірно швидкі пальці, казкові музичні інструменти і чарівний багатоголосий спів. Артисти демонстрували найвищий професіоналізм і блискучу технічну майстерність у виконанні танців, пісень, гри на музичних інструментах.

Всесвітньо відомий колектив представив програму, де протягом двох годин розквітала чарівними барвами пісенно-танцювальна культура Грузії всіх її регіонів. Ансамбль супроводжував неймовірно віртуозний оркестр народних інструментів. Більше 30 віртуозних танцівників дивовижно передавали свій неповторний кавказький темперамент у вигляді танцю, співу і неймовірних музичних композицій.

Концертна програма:

10.Оркестровий номер – «Попурі на грузинські мелодії»;
11.Танець – «Абхазський»;
12.Танець  «Кавказький».
Отримавши масу задоволення від почутого та побаченого викладачі та студенти мали змогу потрапити за куліси та сфотографуватися з учасниками легендарного колективу, закарбувавши спогади про це неймовірно прекрасне дійство на все життя!

Довідка:
Державний ансамбль пісні і танцю «Кутаїсі» створений у 1990 р. З дня заснування ансамбль бере участь у фестивалях, що проводяться як в Грузії, так і за її межами. У ансамблю «Кутаїсі» є традиція пошуку грузинських народних пісень і танців з метою їх вивчення та популяризації.

Така ж багата і старовинна історія є у міста, ім’я якого носить ансамбль пісні і танцю. Кутаїсі  одне з найстаріших міст світу. Перші відомості про нього вказані в стародавньому грецькому епосі «Сказання про аргонавтів», яке належить до 2-ї половини ІІ тисячоліття до н.е.

Ансамбль «Кутаїсі» часто подорожує по Грузії та інших країнах, побував на міжнародних фестивалях у Польщі, Італії, Болгарії, Туреччини, Румунії, Марокко та Англії та ін.

У 1991 р. в Пальма-де-Майорці (Іспанія) на міжнародному фестивалі танців ансамбль отримав гран-прі.

У 1996 р. в Аргідженто (Італія) на міжнародному фольклорному фестивалі ансамбль отримав гран-прі.

У 1997 р. на першому національному фестивалі серед професійних колективів Грузії ансамбль отримав гран-прі.

Гастрольні турне проходили у Франції, Туреччині, Росії, Україні, Вірменії, Азербайджані, Італії, Греції, Гана-Беніні, Іспанії, Бельгії, Швеції, Голландії, острові Мартініка.

У 1991-1994 роках група виконавців ансамблю працювала в Паризькому музичному театрі «Зігнаро», де виконала до 600 спектаклів. На базі цього театру в 1993 році був знятий художній фільм «Мазепа», в якому брали участь виконавці ансамблю. У травні 1993 року фільм був представлений на Канському міжнародному кінофестивалі, де він був відзначений, як кращий фільм за звучанням.