ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МАЙСТЕР-КЛАС В ТЕХНІЦІ «КАНЗАШІ»

МАЙСТЕР-КЛАС В ТЕХНІЦІ «КАНЗАШІ»

Нещодавно на базі кафедри образотворчого мистецтва факультету мистецтв вчитель трудового навчання та інформатики Журжинецького навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Лисянського району Черкаської обл. Підопригора Марія Валеріївна провела майстер-клас у техніці «Канзаші».

Канзаші – це традиційні японські прикраси для волосся. Японські жінки почали прикрашати свої зачіски великою кількістю шпильок, гребенів у XVIII ст. Їх виготовляли з різних матеріалів: дерева, золота і срібла, панцирі черепах, шовку. Сьогодні в європейських країнах для основи найчастіше використовують пластик чи недорогий метал, а квіти виготовляються з шовкової стрічки чи будь-якої іншої тканини.

МАЙСТЕР-КЛАС В ТЕХНІЦІ «КАНЗАШІ»

Одним із видів канзаші, що користуються найбільшою популярністю, є Hana kanzashi – заколки з квітами із тканини.

МАЙСТЕР-КЛАС В ТЕХНІЦІ «КАНЗАШІ»

Рукоділля канзаші стає сьогодні дуже розповсюдженим.
Освоїти техніку виготовлення простих квітів зможе кожен бажаючий. Існують два основних види пелюсток для канзаші – круглий і гострий. Усі інші варіанти походять від цих пелюсток.

Марія Валеріївна доступно і дуже цікаво пояснила поступове виготовлення елементів прикрас у техніці канзаші. Усі учасники майстер-класу, студенти напряму підготовки «Образотворче мистецтво», захоплено виготовляли кожну пелюсточку. Таким чином спільними зусиллями було створено чарівну жовто-блакитну квітку.

МАЙСТЕР-КЛАС В ТЕХНІЦІ «КАНЗАШІ»

Прикраси в техніці канзаші дуже оригінальні, красиві і швидко набирають популярності. Адже кожна дівчина, особливо студентка творчого факультету мистецтв, може виготовити чудову прикрасу чи аксесуар у цій техніці власними руками.

Дякуємо Підопригорі Марії Валеріївні за чудовий майстер-клас, бажаємо творчих успіхів і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!