20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ КАРЛ ДЖЕНКІНС «ОЗБРОЄНА ЛЮДИНА: МЕСА МИРУ»

КАРЛ ДЖЕНКІНС «ОЗБРОЄНА ЛЮДИНА: МЕСА МИРУ»

3 грудня в актовій залі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся концерт, у програмі якого були твори англійського композитора Карла Дженкінса. Грандіозний твір «The Armed Man: A Mass for Peace» («Озброєна людина: Меса миру») прозвучав у виконанні молодіжного хору у складі студентів та викладачів факультету мистецтв (кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін та кафедри інструментального виконавства)

3

Флейта – Єлена Васіч
Перша труба-соло – Ярослав Яшан
Друга труба – Володимир Дишлевий
Перкусія – Владислав Іванов
Соло меццо-сопрано – Ілона Мельник
Рояль – Ірина Бойко
Баян – Катаріна Богічевіч та Боян Васіч
Монтаж відео – Віталій Михайленко

2

4

Автором ідеї та художнім керівником проекту є викладач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Оксана Валеріївна Прокулевич, професійний музикант і хормейстер, яка зуміла втілити в життя ідею неймовірного масштабу.

1

5

Карл Дженкінс – найбільш відомий із сучасних британських композиторів, валлієць за походженням. Випускник аспірантури Королівської академії музики в Лондоні; доктор музикознавства Уельського університету; почесний член Королівської академії музики в Лондоні, університету Кардіфа, Королівського валлійського коледжу музики та драми, Трініті-коледжу Кармартена та університету Суонсі.

На старті своєї кар’єри Карл Дженкінс отримав популярність як джазовий та джаз-роковий музикант. Один із засновників джаз-рокового гурту Nucleus, а також учасник гурту Soft Machine.

Композитор написав багато музики до реклами. Найвідомішою його роботою в даній галузі вважається тема, що входить в збірник «Diamond music», і на основі котрої створена відома інструментальна композиція «Palladio».

Вершини популярності Дженкінс досяг завдяки своєму кроссоверному проекту «Adiemus», з яким він гастролював у Японії, Німеччині, Іспанії, Фінляндії, Нідерландах, Бельгії та лондонському Альберт-холі. Його альбом 1995 року «The Adiemus: Songs of Sanctuary» («Пісні святилища») набув значної популярності і очолив найвищі сходинки чартів класичних збірників.

Карл Дженкінс став першим міжнародним композитором і диригентом, який диригував Кінгсвейським хором під час візиту в Південну Африку, коли хор виконав його месу «The Armed Man: A Mass for Peace» з оркестром.

Найвідоміший із його творів для солістів, хору та оркестру «Меса миру» втілює на високому художньому рівні найактуальніші соціально-етичні проблеми сучасної культури і суспільства: питання життя та смерті, добра і зла, війни і миру, взаємної відкритості світових культур та пропагує цінності мультикультуралізму.

Меса присвячена військовому конфлікту в Косово, і створювалась з ціллю привернути увагу широких мас, а особливо молоді до проблеми війни в сучасному світі.

У стильовому відношенні окремі частини більше нагадують англіканські гімни, ніж континентальну багатоголосну месу.

Композитор використовує разом із частинами ординарію на латині, а саме:
• Kyrie еleison – Господи помилуй – №3; Sanctus – Свят – №5; Agnus Dei – Агнець Божий – №10 і Benedictus – Благословен – №12;
• стародавню французьку пісню «L`Homme Arme» («Озброєна людина»), мовою оригіналу, як символ мілітаризму (в №1 і №13);
• фрагмент давньоіндійського епосу «Махабхарата» (перекладений на англійську мову) – в №9 «Torches» («Смолоскипи»);
• тексти англійських поетів і прозаїків, а саме: Редьярда Кіплінга – в №6 «Hymn Before Action» («Гімн перед атакою»), Джона Драйдена та Джонатана Свіфта – №7 «Charge» («В атаку!»), Томаса Мелорі і Альфреда Теннісона – №13 «Better is peace» («Краще мир, ніж війна»), таким чином об’єднуючи в музичному просторі свого твору різні національні культури; і на завершення звучать слова із Одкровення Святого Іоанна Богослова:

«И отрет Бог всякую слезу с очей их, и смерти не будет уже; ни плача, ни вопля, ни болезни уже не будет, ибо прежнее прошло … »
Будьмо милосердні, живімо в мирі і любові!

Залишити відповідь

Схожі новини

ЗАХОПЛЮЮЧА ПОДОРОЖ ДО ОДЕСИЗАХОПЛЮЮЧА ПОДОРОЖ ДО ОДЕСИ

Нещодавно студенти і викладачі спеціальності «Образотворче мистецтво» здійснили цікаву та змістовну екскурсію до славного міста-героя Одеси. Першою зупинкою став Одеський Будинок-музей ім. М.К. Реріха, де у п’яти виставкових залах зібрана

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВАІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

23 листопада 2018 року в рамках проведення Дня Відкритих Дверей на факультеті мистецтв відбулась ІІ Всеукраїнська учнівська олімпіада з образотворчого мистецтва, учасниками якої стали учні 9-11 класів м. Умань, м.

ЗАПРОШУЄМО НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙЗАПРОШУЄМО НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

Мистецько-педагогічний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини запрошує на День відкритих дверей, який відбудеться 17 грудня 2014 року У програмі заходу: ознайомлення з особливостями вступної кампанії 2015 року(