ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ПАМ’ЯТАЙ ПРО КРУТИ!

ПАМ’ЯТАЙ ПРО КРУТИ!

29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами.

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

У радянські часи могили полеглих під Крутами було зруйновано. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».

В день пам’яті героїв Крут на факультеті мистецтв було проведено просвітницьку лекцію «Пам’ятай про Крути».

Завідувач кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва, доцент Семенчук Василь Васильович розповів присутнім про ті страшні та водночас героїчні подій, а також було переглянуто документальний фільм «Крути».