ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МУЗИКОТЕРАПІЯ НА ТЛІ РІЗНИХ ФОРМ ВИКОРИСТАННЯ МИСТЕЦТВА В ПІДТРИМЦІ РОЗВИТКУ

МУЗИКОТЕРАПІЯ НА ТЛІ РІЗНИХ ФОРМ ВИКОРИСТАННЯ МИСТЕЦТВА В ПІДТРИМЦІ РОЗВИТКУ

Відбулась перша з шести запланованих он-лайн зустрічей з провідними фахівцями з Польщі з циклу «Мистецтво в дії. Арт-терапія в практиці польських спеціалістів». Викладачі факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини взяли участь в обговоренні важливої теми «Музикотерапія на тлі ріхних форм використання мистецтва в підтримці розвитку». Огляд теми проводив Доктор Наук Кшиштоф Стахира

Музичний терапевт, музичний педагог, доктор наук у галузі педагогіки.

Науковий та дидактичний працівник Факультету педагогіки та психології Люблінського університету імені Марії Кюрі-Склодовської та керівник аспірантури музикотерапії цього ж університету. Голова правління Польської асоціації арт-терапії та Польської асоціації музичних терапевтів (PSMT). У 2016-2020 роках член керівних органів Всесвітньої федерації музичної терапії (WFMT) та голова Комітету з акредитації та сертифікації Всесвітньої федерації музичної терапії (WFMT). Член наукових комітетів та спеціальний гість конференцій в Італії, Японії, Австрії, Хорватії та Великобританії. Володар головного призу на Всесвітньому конгресі музикотерапії у Відні / Кремсі 2014 року за постер, що представляє проект «На шляху до професіоналізації музикотерапії: модель навчання та сертифікації». У 2015-17 роках польський координатор міжнародного проекту „Learning in a New Key”, реалізованого у Великобританії, Італії, Португалії та Польщі.

Лекція відбулась польською мовою та супроводжувалась українським перекладом.

Проект реалізують Посольство Республіки Польща у Києві та Польська асоціація арт-терапії.

Анотація лекції.

Арт-терапію розуміють по-різному. Іноді цій формі терапії помилково приписується діяльність, яка базується на використанні мистецтва, але, фактично, не є арт-терапією. На прикладі музикотерапії ми спробуємо пояснити, чим ця форма терапії через мистецтво відрізняється від інших форм використання музики, в т.ч. трудотерапія музикою або так званих музичних ліків (ang. Music Medicine). Презентація збагачена прикладами терапевтичної діяльності на основі музики.