ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЯ ОНЛАЙН ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ «ОСИПА ЗАКЛИНСЬКА: ЖИТТЯ ЯК ДАВНІЙ ПЕРЕПИС»

ВІДБУЛАСЯ ОНЛАЙН ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ «ОСИПА ЗАКЛИНСЬКА: ЖИТТЯ ЯК ДАВНІЙ ПЕРЕПИС»

3 квітня 2024 р. у межах проведення просвітницьких вебінарів «Цвіт української педагогіки: сучасне і минуле» була проведена лекція дослідниці, учительки української мови і літератури Угринівського ліцею Угринівської сільської ради Івано-Франківської області, авторки книг з історії рідного краю Ірини Садули на тему «Осипа Заклинська: життя як давній перепис» (130-річчя від дня відзначалося у березні 2024 р.). Модератором лекції виступила Наталія Філіпчук, доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу змісту і технології педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, член Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття», голова первинного осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка при ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України.

Учасники заходу (більше 100 осіб) – викладачі, студенти, магістранти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та інших ЗВО України.

Лекція була надзвичайно цікавою, інформаційною, адже лекторка розповіла про життя і працю нашої української інтелігенції, зокрема династію вчителів, родину Осипи і Богдана Заклинських, їхніх трьох дітей. Учасники заходу дізналися, що Осипа Заклинська пройшла нелегкий, але насичений життєвий шлях. Вона народилася, щоб стати учителькою життя для сотні своїх учнів, аби відбутися як талановитий педагог; була майстринею слова і водночас справжньою знавчинею української кухні, уміла давати добрі поради молодим господиням, батькам, учителям. Осипа не тільки навчала дітей, але, виховуючи, дбала про їх здоровʼя. У своїх книгах «Нова кухня вітамінова» та «Як добути красу і задержати молодість та здоровʼя (косметичний порадник)» вона популяризувала здоровий спосіб життя, можливо, вперше (1929 р.), написала для широкого кола читачів про родинне харчування, чистоту оселі, навіть жіночу моду, а головне – прописала головне завдання жінки – як модерно дбати про родину. Книги Осипи Заклинської перевидавалися декілька разів вже в незалежній Україні. Такі видатні вчителі є нашою національною культурною спадщиною, ми відкрили її для себе завдяки Ірині Садулі.

Дякуємо організаторам і Ірині Садулі за чудовий захід! Бажаємо натхнення для плідної праці на благо України!

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

16-17 жовтня 2021 року в м. Львові відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс «Зірка української сцени 2021». У номінації «Оригінальне мистецтво» жанрі «Інструментальна музика» Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляв студент магістратури

ЗУСТРІЧ З МИТЦЯМИ-ВОЛОНТЕРАМЗУСТРІЧ З МИТЦЯМИ-ВОЛОНТЕРАМ

19 травня  на базі Регіонального науково-творчого центру художньої освіти і майстерності факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася зустріч здобувачів вищої освіти з уманськими митцями-волонтерами: Сергієм Шандрою,

АНСАМБЛЬ «ВІЗАВІ» ПОВЕРНУВСЯ З МІЖНАРОДНОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ АСАМБЛЕЇ ІМЕНІ Н. СКОРУЛЬСЬКОЇАНСАМБЛЬ «ВІЗАВІ» ПОВЕРНУВСЯ З МІЖНАРОДНОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ АСАМБЛЕЇ ІМЕНІ Н. СКОРУЛЬСЬКОЇ