ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ СПОРТКЛУБ УДПУ ТА ШАХОВИЙ КЛУБ «ДЕБЮТ» ЗАПРОШУЮТЬ ПРИЙНЯТИ УЧАСТЬ У ПЕРШОСТІ УДПУ З ШАШОК-64 ТА ШАХІВ

Шановні викладачі та студенти мистецько-педагогічного факультету, Спортклуб УДПУ та Шаховий клуб «Дебют» УДПУ запрошують прийняти участь у першості Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини з шашок-64 та шахів. Запрошуються усі бажаючі до участі у змаганнях, які відбудуться 25 листопада (шахи) та 27 листопада (шашки) о 17:00 год. в 107 аудиторії. Реєстрація учасників та жеребкування відбудеться в день змагань о 16:30 год.

про проведення першості з шахів та шашок серед студентів та викладачів

Мета і завдання:

• Пропаганда фізичної культури і спорту, здорового способу життя серед молоді;
  • Стимулювання і спрямування подальшого розвитку фізичної культури і спорту;
  • Визначення належної підготовки спортсменів в даному виді спорту.

Дата і місце проведення:

• Змагання проводяться 25 листопада шахи, 27 листопада шашки у 107 аудиторії нового корпусу університету.
  • Реєстрація о 16-30 Початок змагань о 17-00

Керівництво змагань:
Загальне керівництво організацією та проведення змагань здійснюється організаційним комітетом. Безпосереднє проведення покладається на суддівську колегію.
Змагання проводяться згідно чинних правил. Змагання особисті з командним заліком. Місця, зайняті спортсменами на кожній дошці визначаються за більшою кількістю набраних очок:

• перемога ‒ 1 очко;
  • нічия ‒ 0,5 очко;
  • поразка ‒ 0 очко;

За однаковою кількістю очок двох і більше команд перевага віддається команді, що має послідовно:

• більшу суму набраних очок;
  • більший командний результат по сумі місць; по кількості перших місць.
  • у разі рівності очок у двох і більше учасників місця визначаються послідовно:
  • за коефіцієнтом Зобера-Бергера;
  • за коефіцієнтом Бугельца;
  • за результатами особистої зустрічі;
  • за кількістю перемог;
  • за перевагою чорного кольору.

Учасники:
В змаганнях беруть участь бажаючі студенти всіх факультетів.

Система проведення змагань залежатиме від кількості учасників:

• за швейцарською системою;
  • за круговою системою;
  • за олімпійського системою;
  • за змішаною системою.

Нагородження:
Переможці нагороджуються грамотами в особисто-командному заліку.

Інші умови:
Апеляції (протести) подаються в порядку, визначеному чинними правилами із шахів, до закінчення проведення змагань. Рішення головного судді може бути оскаржене до початку церемонії нагородження.

Спортклуб УДПУ
Шаховий клуб «Дебют» УДПУ