20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА

ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА

17 березня 2016 року на базі факультету мистецтв та Уманської загальноосвітньої школи № 1 ім. О.С. Пушкіна відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар-практикум на тему: «Формування художньо-естетичної компетентності», напрямами обговорення якого були:
– оптимізація художньо-естетичної компетентності на основі інтеграції у системі мистецької освіти;
– ітегровано-бінарний урок мистецтва як нестандартна форма навчання з реалізації міжпредметних зв’язків;
– вокально-хорове мистецтво як засіб розвитку художньо-естетичної компетентності особистості;
– художньо-естетична інтерпретація творів мистецтва;
– мультимедійні технології навчання як засіб актуалізації художньо-естетичної компетентності особистості на заняттях мистецьких дисциплін.

У рамках семінару за регламентом були проведено пленарне засідання та різноманітні майстер-класи.

З метою ознайомлення учасників семінару з новими формами проведення уроків художньо-естетичного, гуманітарного та природничого циклів, поглиблення знань про впровадження інтеграційної технології у навчально-виховний процес початкової школи було представлено доповідь на тему: «Сутність інтеграції як інноваційної форми роботи на сучасному уроці» вчителя музичного мистецтва ЗОШ №1 Коломієць Т.І.

На високому науково-методичному рівні проведено відкритий інтегрований урок у 4 класі ЗОШ № 1 на тему: «Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує» вчителем 4 класу першої кваліфікаційної категорії Чичук З.К. та вчителем музичного мистецтва першої кваліфікаційної категорії Коломієць Т.І.

p6EH2QuYp70

oD2sXkFFYsM

Під час уроку вчителі продемонстрували можливості інтегрованого навчання та виховання, формування в учнів естетичного ставлення до дійсності та мистецтва, формування у них комплексу світоглядних уявлень і ціннісних художніх орієнтацій, розуміння зв’язків мистецтва з природним і предметним середовищем та життєдіяльністю людини.

У рамках науково-методичного семінару, з метою підвищення художньо-естетичної компетентності викладачів вищої школи, учителів музичного мистецтва загальноосвітніх шкіл, студентів факультету, було представлено майстер-клас з хорового диригування викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Прокулевич О.В. з програмою – Карл Дженкінс «Озброєна людина: Меса миру»: №1 «Озброєна людина», №5 «Свят», №7 «В атаку!»; українська народна пісня в обробці Олександра Некрасова «Розкопаю я гору».

DSC_0066

DSC_0079

Після проведення майстер-класу, Оксана Валеріївна прокоментувала та представила ще декілька творів у виконанні Молодіжного камерного хору нашого факультету, а саме: «Пречистая Діва» в обробці Володимира Якимця; «Пречиста Діва» Тетяни Власенко, аранжування Миколи Гобдича.


Учасники науково-методичного семінару мали можливість ознайомитись з методичною доповіддю на тему: «Музичне мистецтво як художньо-естетичний чинник впливу на особистість дитини» Недужого С.В., викладача класу духових інструментів, викладача вищої категорії Таращанської дитячої музичної школи та з представленими ним мультимедійними технологіями навчання як засобу актуалізації художньо-естетичної компетентності особистості на заняттях мистецьких дисциплін.

Недужко

Після численних обговорень та проведення майстер-класів, на завершення семінару із заключним словом виступили заступник декана з навчальної роботи факультету мистецтв Король А.М. та завідувач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Семенчук В.В., які висловили подяку всім учасникам та організаторам даного заходу, висловили надію на подальшу плідну співпрацю викладачів кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін і учителів музичного мистецтва загальноосвітніх шкіл нашого міста.

DSC_0010

DSC_0005

Науково-методичний семінар-практикум на тему: «Формування художньо-естетичної компетентності» сприяв підвищенню професійної майстерності студентів факультету мистецтв, учителів музичного мистецтва, викладачів кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін факультету мистецтв.

Залишити відповідь

Схожі новини

ІІІ РЕГІОНАЛЬНА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВАІІІ РЕГІОНАЛЬНА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

В рамках проведення Дня відкритих дверей на базі кафедри образотворчого мистецтва факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини 23 листопада 2018 року проводиться ІІІ Регіональна учнівська олімпіада з

ВІДБУВСЯ ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ХОРЕОГРАФІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ “КВІТНЕВА ФЕЄРІЯ – 2015”ВІДБУВСЯ ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ХОРЕОГРАФІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ “КВІТНЕВА ФЕЄРІЯ – 2015”

Мистецтво не має меж. Цю просту істину довів ІІ Всеукраїнський хореографічний фестиваль «Квітнева феєрія – 2015». Не по весняному похмуре й холодне 28 березня розквітло від дитячих посмішок, сміху, танців.

ВІДБУВСЯ ПЕРЕГЛЯД ТВОРЧИХ РОБІТ СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВАВІДБУВСЯ ПЕРЕГЛЯД ТВОРЧИХ РОБІТ СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

У другій половині травня на факультеті мистецтв відбувся перегляд академічних і творчих робіт студентів напряму підготовки «Образотворче мистецтво». Викладачі кафедри образотворчого мистецтва мали змогу оцінити студентські роботи, які виконувалися протягом першого