20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МАЙСТЕР-КЛАС ЗІ СТВОРЕННЯ ГНІЗД ДО ВЕЛИКОДНЯ

МАЙСТЕР-КЛАС ЗІ СТВОРЕННЯ ГНІЗД ДО ВЕЛИКОДНЯ

Великдень, як відомо, велике свято для всіх християн. І традиції його святкування складалися сторіччями. Але кожен народ схильний святкувати його по-своєму.

Неможливо уявити український Великдень без писанок, неповторні орнаменти та розмаїття кольорів яких зачаровують око. Практично в усіх народів світу яйце шанувалося здавна і стало символом життя та народження, оскільки в ньому закладено життя як таке. Українські діти готуючись до Великодня виготовляють різні види писанок-крашанок. А ось биттям писанок люди, ймовірно, хотіли прискорити появу нового життя, а молодь мірялася, в кого писанка гарніша та міцніша. Культура святкування Великодня (Ostern) в різних країнах схожа.

Українські традиції святкування Великодня пов’язані церковними звичаями та народними обрядами. Так напередодні свята дівчата та хлопці водили хороводи та співали веснянок. Європейська культура також має свої традиції. Наприклад, діти в деяких регіонах Європи прикрашають Великоднє дерево та створюють гнізда.

Великоднє дерево, прикрашають яйцями та іншими весняними атрибутами. Прикрашання Великоднього дерева пов’язано із тим, що зазвичай святкування Великодня припадає на такий час коли дерева ще не зелені. Тому, прикрашені дерева оздобленні кольоровими яйцями, мають пришвидшити прихід весни.

Ще одним важливим елементом Європейського Великодня є вінок, який має вигляд пташиного гнізда, що характеризує прокидання природи, відродження нового життя. Великодній вінок у Німеччині вивішується на вхідні двері чи вікна його прикрашаються квітами, або гілками які розпустилися.

Але однією із смачних європейських традицій є прикрашання гнізда, куди Великодній кролик покладе ласощі для дітлахів. Заєць ховає від дітей у траві, в саду, в лісі пасхальні яйця, та різні солодощі, які діти до задоволення батьків у дні свята із завзяттям шукають. Це дуже цікавий великодній звичай Німеччини. Зараз великодній заєць – улюбленець усіх дітей.

Готуючись до Великодня, в «Софа Хабі», влаштували для дітей різного віку цікавий майстер-клас, який провела викладач кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Олена Семенова. Діти мали змогу створити прикраси, які поєднали українські та європейські традиції – Великодні гнізда в яких розмістили курчаток – символ початку життя. Курчат дітлахи створювали та оздоблювали самостійно. Крім того, вони на свій смак прикрашали гнізда-яєчка.

Організатори такого майстер-класу забезпечують в такий нелегкий для нашої країни час простір для дитячої творчості. Адже кожна дитина створила неповторне великоднє гніздо у вигляді яйця. Під час проведення майстер-класу в повітрі витав дух творчості та винахідливості панувала атмосфера доброзичливості та української гостинності.

Саме в таких гніздах, які діти створили власноруч, батьки можуть залишити солодощі від Великоднього зайчика. Всім учасникам майстер-класу бажаємо натхнення в подальших творчих проектах.

Схожі новини

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!

Шановні колеги, дороге студентство! Щиро вітаємо Вас з Днем Конституції. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ “ШЕВЧЕНКО В МОЄМУ СЕРЦІ” З НАГОДИ СВЯТКУВАННЯ 200-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКАВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ “ШЕВЧЕНКО В МОЄМУ СЕРЦІ” З НАГОДИ СВЯТКУВАННЯ 200-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Пролетить над країною знову Невмируще Шевченкове слово. Тарас Григорович Шевченко – поет, художник, мислитель, пророк. В кожному серці він зростив колосок віри, надії і любові. Він вірив у краще майбутнє,

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «КОЛЕКТИВНЕ МУЗИКУВАННЯ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ВИКОНАВЦІВ-ІНСТРУМЕНТАЛІСТІВ»ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «КОЛЕКТИВНЕ МУЗИКУВАННЯ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ВИКОНАВЦІВ-ІНСТРУМЕНТАЛІСТІВ»

18 квітня 2024 року відбулося відкрите засідання наукового студентського гуртка «Колективне музикування у підготовці майбутніх виконавців-інструменталістів» на тему «Інструменти струно-смичкової групи Засідання розпочалося з «музичного привітання» для присутніх – виконання