ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ НАШІ СТУДЕНТИ – УЧАСНИКИ МІЖНАРОДНОЇ ТАНЦЮВАЛЬНОЇ СПІЛЬНОТИ!

НАШІ СТУДЕНТИ – УЧАСНИКИ МІЖНАРОДНОЇ ТАНЦЮВАЛЬНОЇ СПІЛЬНОТИ!

Починаючи з 8 червня (Всесвітній день океанів) до 13 червня 2021 р. включно люди по всьому світу об’єднаються у спільному танці задля привернення уваги до екологічних проблем води на нашій планеті. Масштабна подія, що зібрала однодумців з усіх континентів, має назву Global water dances (Всесвітні танці води); її творцями виступає міжнародна група спеціалістів, сертифікована Інститутом досліджень руху ім. Лабана / Бартеньєва the Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies (LIMS) (Нью-Йорк, США).

Global water dances, далі GWD, традиційно проводиться в червні ще з 2011 року, і щоразу збирає все більше активних учасників, розширюючи аудиторію для інформування стосовно гострих екологічних питань з охорони води на Землі. Засновники GWD вірять, що за допомогою універсальної мови танцю, яка не потребує перекладу, можна доступно донести важливість турботи про довкілля, яке залежить від кожного з нас.

В нинішньому році очікується понад 200 точок підключення учасників з усього Світу: США, Австралія, Німеччина, Італія, Франція, Угорщина, Польща, Туреччина, Бангладеш, Бенін, Бразилія та багато інших. Серед них є також Умань, Україна. Алла Журба, магістрантка спеціальності 014 Середня освіта (хореографія) УДПУ, презентує свою випускну кваліфікаційну роботу «Енергія води», що тісно пов’язана з основною місією GWD.

В своїй роботі Алла зосереджує увагу на формуванні екологічної культури шляхом використання мистецтва танцю. Вона демонструє, як людина може жити в гармонії з природою, шануючи і поважаючи навколишнє середовище, крізь призму надбань українських народних звичаїв та обрядів. Адже багатсво самобутньої української культури формувалось з вірою в надзвичайну силу природи, в тому числі й води. Саме зараз всьому людству необхідно акумулювати свої знання та вміння і згуртуватися для збереження цілісності природи. Якраз в наших з вами силах здійснювати обдумані покупки, відмовившись від зайвих виробів з пластику, займатись сортуванням сміття, ощадливо використовувати електроенергію та водні ресурси, звертатись здебільшого до альтернативних джерел енергії та активно залучати до еко руху своїх близьких та знайомих і т. д.

Випускна робота створювалась під чітким наглядом наукового керівника А. Журби – заслуженого діяча мистецтв Української РСР, народного артиста Української РСР, професора Анатолія Михайловича Кривохижі. Завдяки мудрим настановам Анатолія Михаловича робота будувалась на основі ґрунтовних досліджень з аналізу та синтезу таких, здавалося б різних, напрямків: сучасної та народної хореографії, науки екології, мистецтвознавства та культури загалом.

Участь на міжнародній арені стала можливою також за сприяння та всебічної підтримки кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри хореографії та художньої культури УДПУ Людмили Михайлівни Андрощук.

В хореографічній композиції задіяні Алла Журба, Ольга Ткаченко (викладач-стажист кафедри хореографії та художньої культури УДПУ), Анна Мороз (студентка 4 курсу, спеціальність «014 Хореографія») та Діана Кисла (студентка 4 курсу, спеціальність «024 Хореографія»). До слова, Алла разом з Ольгою Ткаченко та Людмилою Андрощук працюють ще над одним мистецьким проєктом екологічного спрямування на тему Чорнобильської катастрофи спільно з гуртом «Тільки світло» та хореографічним колективом «Альфа» (студенти 1 курсу спеціальностей 024 Хореографія та 014 Середня освіта (Хореографія) (Художня культура), про який ми вже писали раніше.

На цьогорічній події Global water dances наші учасниці єдині представляють свою роботу від України. Вони пропагують підвищення екологічної свідомості, духовне збагачення населення, збереження та розвиток української культури.

Загалом, впродовж тижня з 8 до 13 червня буде проведена значна кількість танцювальних перформансів, флешмобів і хореографічних постановок як з онлайн-трансляцією, так і записані завчасно. Всі масові заходи проводились/проводитимуться з дотриманням карантинних норм відповідної локації. За подіями та виступами можна слідкувати за посиланням на офіційний сайт організаторів: https://globalwaterdances.org/the-event/ . Трансляція «Енергії води» (Water energy) планується 11 червня о 13:00 за місцевим часом.