ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОНОГРАФІЇ КАНДИДАТА МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ПРОФЕСОРА, ЗАСЛУЖЕНОГО ДІЯЧА МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ БАЯ ЮРІЯ МИКОЛАЙОВИЧА «ХУДОЖНІ Й УТИЛІТАРНІ (ПРИКЛАДНІ) ПЕРЕЖИВАННЯ У МУЗИЧНО-ВИКОНАВСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ»

30 червня 2021 року дистанційно в режимі онлайн відбулася презентація монографії кандидата мистецтвознавства, професора, професора кафедри інструментального виконавства, заслуженого діяча мистецтв України Бая Юрія Миколайовича «Художні й утилітарні (прикладні) переживання у музично-виконавській діяльності».

Автором було наведено результати теоретичного та науково-експериментального дослідження й узагальнення передової музично-педагогічної практики і виконавського досвіду з виокремлення, точного позначення, розкриття змісту та класифікації форм художніх музично-виконавських та утилітарних (прикладних) переживань, їх супідрядного існування (кореляції), взаємодії та гармонізації у виконавському процесі; також – досконалого витлумачення категорій полімодальності й системно-структурного тонусу у музично-виконавській діяльності.

Провідним науковцем України Баєм Ю. М. було порушено і висвітлено коло проблем, які найбільше хвилюють сучасних музикантів-виконавців, музичну педагогіку та виконавське музикознавство, а саме: стрижньові проблеми з усвідомлення категорій зміст, значення і смисл у музично-виконавському процесі; свідомі та неусвідомлювані процеси у музично-виконавській діяльності; ізоморфні (подібні) й емоційно-почуттєві образи у музично-виконавській діяльності та мисленні; спектр найважливіших художньо-музичних і виконавських образів у художньо-музично-виконавській діяльності.

Теоретичне й практичне висвітлення зазначених позицій збагачує понятійний та смисловий тезаурус виконавського музикознавства, полегшує науково-методичне спілкування викладачів і здобувачів-музикантів.

ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ ПРОФЕСОРА З НОРВЕГІЇЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ ПРОФЕСОРА З НОРВЕГІЇ

12 жовтня 2022 року об 11.00 (за Києвом) відбудеться відкрита гостьова лекція хорового диригента, науковця, композитора, співака, професора музики Норвезького університету прикладних наук у Гамарі, керівника молодіжного хору “Defrost”, а також керівника та

ВІДБУВСЯ ТВОРЧИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ ОКСАНИ ПРОКУЛЕВИЧВІДБУВСЯ ТВОРЧИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ ОКСАНИ ПРОКУЛЕВИЧ

27-28 листопада в Уманському державному педагогічному університеті відбудуться урочистості з нагоди 25-річчя з часу заснування мистецьких спеціальностей в університеті. В програмі святкувань: 27 листопада 2014 року 9:30 – виставка творчих