20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ГЕННАДІЯ КЛЕЩАРА

СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ГЕННАДІЯ КЛЕЩАРА

23 квітня минає рік, як відійшов у вічність відомий уманський художник-графік, мудрий наставник і педагог, член Національної спілки художників України, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Геннадій Анатолійович Клещар.

Його життя було сповнене світоглядними орієнтирами прекрасного. У своїй творчості він намагався розкрити те, що споконвічно хвилює суспільство у вимірах людських доль, історичних подій і фактів.

Усі свої знання, уміння і творчий досвід митець передавав підростаючому поколінню. Завдяки своїй доброті і чуйності, наполегливій і натхненній праці художник-педагог здобув заслужену повагу колег і студентів.

Народився Геннадій Анатолійович 3 березня 1951 року в м. Умані Київської (тепер Черкаської області) в сім’ї службовців. У 1968 році закінчив Уманську загальноосвітню середню школу № 13. Займався в студії у відомого художника Корнія Генріховича Мікіндо при Уманському міському будинку культури, адже з дитячих років захоплювався художньою творчістю.

У 1968 році вступив до Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова (нині – Львівська академія друкарства) на відділення «Графіка», який закінчив у 1973 році, отримавши кваліфікацію «художник-графік». Після захисту диплому був направлений на роботу в м. Київ, у видавництво «Наукова думка» АН УРСР на посаду художнього редактора до книжкової редакції.

Восени 1973 року був призваний до лав Радянської Армії, проходив строкову службу в КВДО на Далекому сході у м. Свободному. Після закінчення військової служби повернувся на роботу у видавництво.

У 70-80 роках працював у видавництвах Києва та Молдови, займався станковим живописом.

У 1976 році був прийнятий у молодіжну секцію Спілки художників СРСР – секція графіки. В 1999 році був прийнятий в основний склад Національної Спілки художників України, Київська організація, секція графічних мистецтв.

Після проголошення незалежності України працював у видавництві «Марка України».

З 2004 року працював старшим викладачем кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, викладав дисципліни: художньо-прикладна графіка, матеріали та технології образотворчого мистецтва, історія та мистецтво книги, історія графіки, керував навчально-творчою практикою «Пленер».

За час роботи в університеті Геннадій Анатолійович організував і провів велику кількість персональних і колективних виставок у виставкових залах міста, які розкрили багатогранність його таланту.

Світла пам’ять про талановитого митця, філософа і педагога назавжди залишиться у серцях його колег, студентів та друзів.

Залишити відповідь

Схожі новини

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Сьогодні свій День Народження святкує викладач кафедри інструментального виконавства Тарасюк Леся Михайлівна! Адміністрація та увесь трудовий колектив мистецько-педагогічного факультету вітає Лесю Михайлівну зі святом! Шановна імениннице! Щиросердечно вітаємо Вас з цієї

ПЕРЕМОГА СТУДЕНТКИ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ У РАМКАХ ПРОГРАМИ EMINENCEПЕРЕМОГА СТУДЕНТКИ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ У РАМКАХ ПРОГРАМИ EMINENCE

Вітаємо студентку 35 групи напряму підготовки «Образотворче мистецтво» Дар’ю Наюк з отриманням стипендії в рамках програми EMINENCE, наданої Європейською комісією з фондів Erasmus Mundus на навчання в Університеті Ровіри і

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ ІЗ МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВАВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ ІЗ МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

18.04 2024р. на другій парі (9:35–10:50)  відбудеться відкрите заняття із навчальної дисципліни Методика навчання образотворчого мистецтва тема: «Дитячий малюнок як об’єкт наукового дослідження» для здобувачів вищої освіти 3курсу 33 та