ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВИВЧАЄМО ДОСВІД АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ В ПОЛЬЩІ

ВИВЧАЄМО ДОСВІД АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ В ПОЛЬЩІ

23 квітня 2024 р. викладачі та здобувачі вищої освіти факультету  мистецтв відвідали онлайн-лекцію викладача польських ЗВО (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie) доктора Костянтина Мазура на тему:  «Академічна доброчесність в Польщі: теорія та практика». Гостьова лекція організована Польським культурно-освітнім центром та проводилася для учасників освітнього процесу Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Костянтин Мазур розповів слухачам про реалії та міфи академічної доброчесності в системі польської вищої освіти. Лектор наголосив на проблемах академічної доброчесності в університетському середовищі в усьому світі через зростання плагіату та інших форм недоброчесності, тому дослідження  цього питання в конкретних країнах може допомогти у вдосконаленні політик та практик в університетському середовищі. Також лектор навів багато повчальних та цікавих прикладів, які стосувалися порушення академічного етосу та академічної автономії.

Вивчення досвіду академічної доброчесності з Польщі до України буде корисним з кількох причин:

• Польща має ефективні методи та програми для сприяння чесності в академічному середовищі, які можуть бути використані для розвитку культури доброчесності в українських університетах.
  • Польща має розвинені технології для виявлення плагіату в академічних роботах. Перенесення цих технологій до українських університетів може допомогти боротьбі з цим явищем.
  • Польща має програми та ініціативи для навчання студентів та викладачів про етику та академічну доброчесність, які можуть бути адаптовані та використані в українських університетах.

Дякуємо Констянтину Мазуру за інтелектуальне збагачення. Досвід академічної доброчесності Польщі може бути важливим кроком для покращення якості освіти та збільшення довіри до університетів України. Дякуємо модератору – Ігорю Кривошеї за співпрацю!

ВИДАВНИЧО-РЕДАКЦІЙНИЙ ВІДДІЛ УНІВЕРСИТЕТУ ЗАПРОШУЄ ДО ПУБЛІКАЦІЇ У ФАХОВИХ ВИДАННЯХВИДАВНИЧО-РЕДАКЦІЙНИЙ ВІДДІЛ УНІВЕРСИТЕТУ ЗАПРОШУЄ ДО ПУБЛІКАЦІЇ У ФАХОВИХ ВИДАННЯХ

Шановні колеги! Видавничо-редакційний відділ повідомляє про продовження набору статей до фахових видань Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, що входять до категорії В: Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету (посилання);

НАСТАНОВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ З ФОЛЬКЛОРНОЇ ПРАКТИКИНАСТАНОВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ З ФОЛЬКЛОРНОЇ ПРАКТИКИ

Відбулася (на платформі ZOOM) настановча конференція з фольклорної практики для здобувачів вищої освіти 16 групи ОПП Хореографія. Захід проводила керівник навчальної практики, в. о. декана факультету мистецтв, доцент кафедри хореографії

СИМФОНІЧНИЙ РОК-ОРКЕСТР «BREVIS» В УМАНІСИМФОНІЧНИЙ РОК-ОРКЕСТР «BREVIS» В УМАНІ

Симфонічний рок-оркестр «BREVIS» – перший такого роду колектив, що був створений ще у 2004 році в місті Рівне (Україна), диригент та керівник – Генадій Фіськов. 24 лютого оркестр із гастрольним