20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЗБАГАЧЕННЯ ЕМОЦІЙНО-ЕСТЕТИЧНОГО ДОСВІДУ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ СПІЛКУВАННЯ З МУЗИЧНИМ МИСТЕЦТВОМ

ЗБАГАЧЕННЯ ЕМОЦІЙНО-ЕСТЕТИЧНОГО ДОСВІДУ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ СПІЛКУВАННЯ З МУЗИЧНИМ МИСТЕЦТВОМ

(з досвіду роботи старшого викладача кафедри музикознавства
та вокально-хорових дисциплін Балдинюк Н.А.)

«Пізнання світу почути неможливо без розуміння й переживання музики, без глибокої потреби слухати музику й діставати насолоду від неї. Без музики важко переконати людину, яка вступає в світ, у тому, що людина прекрасна, а це переконання по суті є основою емоційної, естетичної, моральної культури».
(В. Сухомлинський)

З незапам’ятних часів людину постійно оточували звуки. Не було ще ніякої музики, але існував спів птахів, шелест листя, дзюрчання струмків. Всі ці звуки оточували людину та інформували її про довкілля. Стародавні мудреці стверджували, що музика, її перші звуки народились одночасно зі створенням світу. Усі стародавні навчання мають в собі подібні утворення і досвід впливу музики на тварини, рослини і людину.

Вченні психологи довели, що систематичне заняття музикою у віці від 5 до 15 років дозволяє значно підняти інтелектуальний потенціал людини, краще розвинути пам’ять, аналітичні здібності, орієнтацію.

Здавна помічено, що постійне спілкування з музикою пробуджує в людині гостру спостережливість за голосами та звуками природи, прищеплює вміння та потребу асоціювати різні явища навколишнього світу.

Діти шкільного віку проявляють особливу любов до музичного мистецтва і можуть бути задіяні в діяльність, згідно їх віковим особливостям, метою якої є розвиток інтересу до музики, правильне сприйняття її змісту, структури, спілкування з нею та бажання активно проявити себе в цій сфері.

Важливим завданням художньо-естетичного виховання в школі є формування культури почуттів учнів як необхідної частини їх духовної культури, збагачення їх емоційно-естетичного досвіду, інтересів, поглядів у процесі спілкування з мистецтвом та розвиток універсальних якостей творчої особистості.

Саме з цією метою старший викладач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Балдинюк Надія Андріївна разом з концертмейстером Бурлакою Іриною Володимирівною та групою студентів – вокалістів факультету мистецтв у складі: Новосільської Ю., Богуславського В., Поліщук Г., Кімаківського Д., Михайленко В., Замойської А. проводять велику просвітницьку роботу серед учнівської молоді нашого міста.

Викладачі разом зі студентами за останній місяць відвідали Уманську міську гімназію та Уманську загальноосвітню школу І-ІІІ ст. №7 – колегіум.

На уроках музичного мистецтва Надія Андріївна познайомила учнів з різними жанрами вокальної музики, а студенти продемонструвати свої вокальні та сценічні здібності.

Особливо вразили учнів класичні та сучасні вокальні твори: романс «О, если б грусть моя…» у виконанні Новосільської Ю., арію містера Ікс з оперети «Принцеса цирку» у виконанні Богуславського В., пісня «Два кольори» у виконанні Поліщук Г., романс «Хотел бы в единое слово…» у виконанні Кімаківського Д., пісня «Тільки раз цвіте дюбов» у виконанні Михайленка В., «Молитва» у виконанні Замойської А.

Діти з захопленням слухали студентів та викладачів.
Що дають такі зустрічі учням?
– викликають інтерес до музичного мистецтва;
– стимулюють пізнавальний інтерес школярів до творів класичної музики;
– створюють атмосферу співтворчості у спілкуванні;
– сприяють творчому розвитку школярів та збагаченню їх емоційно-естетичного досвіду .

Музика, як мабуть ніяке інше мистецтво, може впливати на настрій, створювати його. Викладачі та студенти факультету мистецтв під час творчих зустрічей подарували учням радісний настрій та масу позитивних емоцій.

Студент 38 групи факультету мистецтв
Богуславський В.

Залишити відповідь

Схожі новини

ПІДТРИМАЙТЕ УЧАСНИЦЮ КОНКУРСУ «МІС УДПУ ‒ 2014»ПІДТРИМАЙТЕ УЧАСНИЦЮ КОНКУРСУ «МІС УДПУ ‒ 2014»

У кожній квітці – своя чарівність. Так само, як у кожній дівчині. Треба лише вміти бачити. Що не кажіть, Україна славиться красунями. Здавна в усьому світі славились українські дівчата. Їм

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!!!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!!!

23  грудня  свій День народження відзначає кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва Побірченко Олена Михайлівна! Шановна Олено Михайлівно! Прийміть щирі слова вітання від імені всього нашого колективу. Від усієї

ПРО ТВОРЧУ СПІВПРАЦЮ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ І ШКОЛУПРО ТВОРЧУ СПІВПРАЦЮ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ І ШКОЛУ

Період співпраці нашого факультету мистецтв і школи можна охарактеризувати як період утвердження і зросту студентів не лише професійного, але й особистого. Це період певних професійних випробувань, які дають відповідь на