20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЯ МУЗИЧНА ПРОГРАМА «KARL JENKINS. THE ARMED MAN: A MASS FOR PEACE» «МЕСА МИРУ»

ВІДБУЛАСЯ МУЗИЧНА ПРОГРАМА «KARL JENKINS. THE ARMED MAN: A MASS FOR PEACE» «МЕСА МИРУ»

Меса миру

27 квітня о18:30 у концертній залі Уманського обласного музичного училищаімені ім. П.Д. Демуцького відбулася музична програма «KARL JENKINS. The Armed Man: A Mass for Peace» «МЕСА МИРУ» у виконанні молодіжного хору у складі студентів та викладачів Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини та викладачів Уманського обласного музичного училища імені Порфирія Даниловича Демуцького.

SAM_9266

Соло сопрано – Ілона Мельник
Флейта – Єлена Васич
Труба 1 – Ярослав Яшан
Труба 2 – Володимир Дишлевий
Перкусія – Сергій Полторак
Рояль – Ірина Бойко
Баян – Катарина Богичевич та Боян Васич
Художній керівник та диригент – Оксана Сухецька

SAM_9275

Вітаємо учасників творчого колективу та їх керівника – викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Оксану Сухецьку з успішним та захоплюючим виступом! Бажаємо подальших творчих звершень!

Довідка:

Карл Дженкінс – найбільш популярний із сучасних британських композиторів, валлієць, за походженням. Випускник аспірантури Королівської академії музики в Лондоні; доктор музикознавства Уельського університету; почесний член Королівської академії музики в Лондоні, університету Кардіффа, Королівського валлійського коледжу музики та драми, Трініті-коледжу Кармартена та університету Суонсі.
На старті своєї кар’єри Карл Дженкінс здобув популярність як джазовий та джаз-роковий музикант. Один із засновників джаз-рокової групи Nucleus, а також учасник гурту Soft Machine.
Композитор написав багато музики до реклами. Найвідомішою його роботою, в даній сфері, вважається тема, яку він включив до альбому «Diamond music», та на основі якої створив відому інструментальну композицію «Palladio».
Вершини популярності Дженкінс досяг завдяки власному кросоверному проекту «Adiemus» з яким він гастролював у Японії, Германії, Іспанії, Фінляндії, Нідерландах, Бельгії та лондонському Альберт-холлі. Його альбом 1995 року «The Adiemus: Songs of Sanctuary» («Пісні святилища») здобув шаленої популярності та очолив найвищі сходинки чартів класичних альбомів.
Карл Дженкінс став першим міжнародним композитором та диригентом, який диригував Кінгсвейським хором під час візиту до Південної Африки, коли хор виконував його месу «The Armed Man: A Mass for Peace» («Озброєний чоловік») із оркестром.
Найвідоміший із його творів для солістів, хору та оркестру – «Меса миру» – втілює на високому художньому рівні найактуальніші соціально-етичні проблеми сучасної культури та суспільства: питання життя та смерті, добра і зла, війни та миру, взаємної відвертості світових культур та пропагує цінності мультикультуралізму.
Меса присвячена військовому конфлікту в Косово створювалася з ціллю привернути увагу широких мас, а особливо молоді до проблеми війни в сучасному світі.
В стильовому відношенні, певні частини більше нагадують англіканські гімни, аніж континентальну багатоголосну месу.
Композитор використовує разом із частинами ординарію на латині, а саме:
• Kyrie еleison (№3), Sanctus – (№5), Agnus Dei (№10) та Benedictus (№12);
• стародавню французьку пісню «L`Homme Arme» («Озброєний чоловік»), мовою оригіналу, як символ мілітаризму (в №1 та №13);
• фрагмент давньоіндійського епосу (перекладений на англійську мову) «Махабхарата» (№9) «Torches» («Смолоскипи»);
• а також тексти англійських поетів та прозаїків, а саме: Редьярда Кіплінґа – (в №6) «Hymn Before Action» («Гімн перед атакою»), Джона Драйдена та Джонатана Свіфта (№7) – «Charge!» («В Атаку! Язики полум’я!»), Томаса Мелорі та Альфреда Теннісона (№13) – «Better is peace » («Краще мир, ніж війна»),
таким чином, об’єднуючи в музичному просторі свого твору різні національні культури, та закінчує словами із Одкровення Святого Іоанна Богослова:
«И отрет Бог всякую слезу с очей их, и смерти не будет уже; ни плача, ни вопля, ни болезни уже не будет, ибо прежнее прошло…»

Залишити відповідь

Схожі новини

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у роботі ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи», яка відбудеться 8 жовтня 2013 року в Уманському державному педагогічному

ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ!!!ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ!!!

ОГОЛОШЕННЯ 4.07.2018 року о 11.30 (ауд.205)  відбудеться розширене засідання вченої ради факультету мистецтв  Порядок денний: 1. Про результати літньої екзаменаційної сесії та заходи, спрямовані на покращення якості знань студентів. Заст.

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ МІСТА УМАНЬСВЯТКУВАННЯ ДНЯ МІСТА УМАНЬ

Сьогодні, 4 жовтня 2014 року, вже вкотре жителі та гості Умані відзначають День міста! Користуючись нагодою, адміністрація мистецько-педагогічного факультету вітає усіх з цим світлим святом! День міста – це свято