ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ СПІВАЄ НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ – АКАДЕМІЧНИЙ ХОР «ЮНІСТЬ»

СПІВАЄ НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ – АКАДЕМІЧНИЙ ХОР «ЮНІСТЬ»

Серед різноманітних форм музичного виховання школярів, саме вокально-хорова діяльність у загальноосвітній школі має пріоритети у роботі з дітьми.

Професія диригента і вчителя музичного мистецтва багато у чому подібні. Це і спільні навчально-методичні задачі, однакова виховна проблематика та художньо-естетична спрямованість.

Хоровий клас у навчально-виховному процесі факультету мистецтв можна вважати творчою лабораторією практичної діяльності студентів, яку очолює досвідчений педагог, старший викладач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Ятло Людмила Григорівна, маючи багаторічний досвід роботи з дитячим хоровим колективом «АЕДА».

З учнями школи

Дитячий хор АЕДА у Національному Палаці Україна (2004 р.)

Хор АЕДА в Австрії (2006 р.)

Хор АЕДА. Фестиваль «Благовіст» (2010 р.)

Концерт хору АЕДА у кафедральному соборі м. Гнєзно, Польща (2010 р.)

Майстер-клас для студентів факультету мистецтв

Людмила Григорівна Ятло лауреат:
– Всеукраїнського конкурсу хорових колективів імені М. Леонтовича (Київ,1989);
– Міжнародних хорових конкурсів – Саратов (Росія, 1990), Варна (Болгарія, 1991), Кантонігрос (Іспанія, 1992), Ареццо (Італія, 1995), Тур (Франція, 2000), Барселона (Іспанія, 2006); «Імені Павла Муравського (Україна, 2010);
– Обласної премії імені Порфирія Демуцького (Україна, 2015).

Дипломант:
– Міжнародного конкурсу хорового співу в Шпітталь-Драу (Австрія, 1995);
– Європейської Академії хорових диригентів (Німеччина,1996);
– Міжнародного конкурсу камерних хорів «Маrktoberdorf ’2001» (Німеччина, 2001);
– Міжнародного музичного фестивалю в Пйомбіно (Італія, 2003);
– Міжнародного музичного фестивалю в Мілфорд-Хейвен (Уельс, 2004).

Учасник:
– Міжнародних музичних фестивалів у Великій Британії (1998, 2004), Німеччині (1997, 2001), Італії (1995, 2003), Франції (1997, 2000), Іспанії (1992, 1993, 1994, 1995), Австрії (1995), Чехії (1993), Росії (1991), Естонії (2002); Польщі(2010,2011).

– Міжнародних хорових фестивалів в Україні – «Передзвін» (Івано-Франківськ, 2002), «Золотоверхий Київ» ( Київ, 2007), «Великдень» (Умань, 2010, 2014).

Власний досвід вокально-хорової роботи Людмила Григорівна Ятло передає студентам. Пріоритетним напрямом її педагогічній діяльності є формування у студентів музично-виконавської компетентності. За роки навчання фахова підготовка студентів її класу, майбутніх учителів музичного мистецтва, формується у процесі практичної роботи в академічному хорі «Юність».

Специфіка професійної хорової підготовки студентів полягає не тільки у поєднанні їх всебічного музичного розвитку із вдосконаленням техніки диригування, а й у концертній виконавській діяльності керівника хорового колективу.

Свою здатність до індивідуально своєрідно творчого сценічного самовираження продемонстрували студенти під час щорічного звітного концерту хору «Юність». Яскравими були виступи студентів: Олександра Черевченко, Анастасії Мельник, Каріни Гарібової, Ірини Марченко, Оксани Кошолап, Ольги Свиріди, Богдана Козоріза (концертмейстер Олена Доніна), яких вдячні слухачі нагородили бурхливими оплесками.

Хор «Юність» є активним пропагандистом хорового мистецтва.
За вагомий внесок у розвиток аматорського мистецтва та високу творчу майстерність в 2007 році колектив хору «Юність» нагороджений почесним дипломом V Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва.

В 2008 році колектив став дипломантом Всеукраїнського фестивалю духовної музики «Благовіст».

В 2009 році хор відзначено дипломом ІІІ обласного фестивалю народної творчості присвяченого 195 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка та 55 річниці утворення Черкаської області.

В 2010, 2014 роках році колектив нагороджений дипломом Міжнародного хорового фестивалю «Великдень».

В 2015 році хор «Юність» успішно підтвердив звання «Народний аматорський колектив профспілок України».

Хор Юність 2015 (11)