ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЧОЛОВІЧЕ ВОКАЛЬНЕ ТРІО «ГОНТА» УДПУ ІМЕНІ ПАВЛА ТИЧИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ КНИГИ «СВІТЛИНИ ПАМ’ЯТІ»

15 лютого 2019 року виповнилося 30 років з дня виведення радянських військ із Афганістану. І хоча військові події відбувалися далеко від рідної землі, а українські хлопці воювали у лавах радянської армії, але це теж історія нашого народу. Адже на ту війну за 1979-1989 роки з України було відправлено 160 375 осіб. Не повернулися додому 3360 воїнів, з яких 3280 – загинули.

Не так багато книг присвячено війні в Афганістані. Нещодавно фонд Націонадбної бібліотеки для дітей поповнився ще однією – «Світлини пам’яті».

Це вже третя книга, видана Уманською міськрайонною спілкою ветеранів Афганістану, один із авторів книги – Олег Володимирович Зайченко, голова Уманської міжрайонної спілки ветеранів Афганістану, учасник бойових дій, та герой книги; учасник бойових дій Коритник Володимир Дмитрович. Вони розповідали про свою афганську молодість, про те, як виникла ідея створити книги, присвячені війні в Афганістані, та землякам-уманцям, які брали у ній участь.

Чоловіче вокальне тріо «Гонта» УДПУ імені Павла Тичини у складі заслужених працівників культури України Петра Волошина, Василя Семенчука та Валентина Купчика взяли участь у презентації книги та виконали афганські, і народні, і присвячені вже сучасній війні пісні.

Розповіді учасників бойових дій та концертні пісенні твори викладачів нашого ЗВО уважно слухали майбутні захисники нашої країни – вихованці Київського ліцею ім. І. Богуна та ліцею-інтеранту №23 «Кадетський корпус».