20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЯ ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО: НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ТА ПРАКТИЧНИЙ АСПЕКТИ»

ВІДБУЛАСЯ ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО: НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ТА ПРАКТИЧНИЙ АСПЕКТИ»

23–24 вересня 2021 року на базі кафедри інструментального виконавства факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини було проведено ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасне мистецтво: науково-методичний та практичний аспекти». У дистанційному форматі на платформі ZOOM різні аспекти інструментального мистецтва обговорювали митці та науковці з різних країн світу: Китаю, Мексики, Сербії, Угорщини, Молдови, Придністров’я, України та ін. Модератор ‒ кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інструментального виконавства, голова Ради молодих науковців та молодих дослідників факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини Анатолій Сергійович Коваленко.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулася проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, доцент Тетяна Леонідівна Годованюк. Вона побажала усім учасникам заходу нових творчих і конструктивних ідей, інтелектуального і професійного збагачення, плідної роботи задля подальшого розвитку мистецтва.

Декан факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Григорівна Терешко зазначила, що не зважаючи на карантинні обмеження конференція розпочинає свою роботу. Митці та дослідники підготували цінні доповіді та готові до наукового дискурсу.

Учасників заходу привітала завідувач кафедри інструментального виконавства, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Анатоліївна Радзівіл. Вона запросила гостей до активного обговорення актуальних проблем інструментального виконавства.

Доповідачами на пленарному засіданні конференції виступили: Іван Дмитрович Єргієв, доктор мистецтвознавства, професор, народний артист України, професор кафедри народних інструментів Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової; Наталія Сергіївна Мазепа, викладач класу скрипки струнного відділу Одеського державного музичного ліцею ім. проф. П. С. Столярського; Катерина Де Стефані Мамонова, викладач класу скрипки та альта в Центрі мистецтв при автономному університеті штату Герреро (Мексика), артист оркестру групи I скрипок Філармонічного оркестру міста Акапулько; Юрій Борисович Дикий, професор кафедри спеціального фортепіано Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової до 2009 року, голова місії Давида Ойстраха та Святослава Ріхтера.

Практичну частину конференції творили провідні фахівці України: Вікторія Анатоліївна Жадько, заслужена артистка України, лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів, гітаристка та диригент, професор Луганської державної академії культури і мистецтв, доцент НМАУ імені П. І. Чайковського, диригент ЗАСО Національної Суспільної Телерадіокомпанії України, головний диригент камерного оркестру «Ars Nova» Миколаївської обласної філармонії (майстер-клас на тему: «Робота над постановкою, звуковидобуванням та фактурою у творі на струнному музичному інструменті» з учнем 4 класу Великоолександрівської школи мистецтв і ремесл Остапом Гиренком, клас викладача Романа Михайловича Крохмаля); Олександр Олександрович Безай, викладач І категорії ПЦК «Спів» Кропивницького музичного фахового коледжу, соліст Міського професійного духового оркестру; лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів (майстер-клас на тему: «Основні питання в роботі зі старшими курсами в передвищих закладах освіти. Спів» зі студентом ІV курсу Кропивницького музичного фахового коледжу Дмитром Кірієм)

Стало доброю традицією під час секційних засідань роботи конференції обговорювати освітньо-професійні програми «Музичне мистецтво» освітніх ступенів «бакалавр» та «магістр». Цього року розглядалися нагальні проблеми спеціальності та підготовки здобувачів, зокрема: Жадько В. А. акцентувала питання професійного розвитку, міждисциплінарного підходу та використання сучасних методів навчання; Єргієв Д. І. вніс пропозицію, щодо конкретизації у формулюванні професійних кваліфікацій здобувачів в ОПП освітнього ступеня «бакалавр» та збільшення кредитів на їхню фахову музично-виконавську підготовку; Катерина Де Стефані Мамонова порекомендувала включити до навчального плану бакалаврів дисципліну, яка б формувала компетентності артистизму, сценічної майстерності, які важливі для виконавської діяльності майбутніх випускників.

На засіданні було ретельно розглянуто унікальність, компетенції та програмні результати, освітні компоненти та інші важливі аспекти проєкту ОПП  на 2022-2023 н. р. освітнього ступеня «магістр». Представники академічної спільноти висловили свою зацікавленість у фокусі та  педагогічно-виконавській особливості освітньої програми. «Виконавсько-педагогічна спрямованість ОПП дозволяє враховувати потреби та вимоги сучасного ринку праці, а також забезпечує актуальність знань та компетенцій, які отримують студенти», – зазначив Єргієв Д. І. Педагог-практик порадив гармонійно поєднати музично-педагогічну та виконавську підготовку фахівців у навчальному плані та в змісті дисциплін.

 Мазепа Н. С. звернула увагу на багатогранність практик, які в комплексі забезпечать високий рівень кваліфікаційного зростання фахівця як викладача, так і виконавця.

Обговорення ОПП з академічною спільнотою дали змогу більш глибоко проаналізувати програми, виявити їх сильні та слабкі сторони та означити подальші кроки по їх удосконаленню.

Колектив кафедри інструментального виконавства дякує ректорату й адміністрації факультету мистецтв за сприяння у проведенні міжнародного наукового заходу.

Адміністрація факультету мистецтв дякує всім учасникам конференції за активну участь і бажає нових звершень у галузі мистецької освіти!

Запис конференції:

https://us06web.zoom.us/rec/share/WoiV8S7ovRizvBsRg7OOaEc6kp4PyVWbjOxFo0mVyF-KXtNz-tAcU9IIF2X8ffmF.9HW8drzvPGTKyrV_
Код доступа: 69fs*4ih

https://us06web.zoom.us/rec/share/WMv6qtOoOm2AnCRF3mdhMkFpEnvj6SsueIaPveSEcFN30pwPTMNV3d5ap61aZbNa.PIwYg2atmUqwAzDW
Код доступа: ?4.y9S6Y

Залишити відповідь

Схожі новини

ВЕРНІСАЖ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ УДПУ В «СТАРІЙ УМАНІ»ВЕРНІСАЖ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ УДПУ В «СТАРІЙ УМАНІ»

17 травня у виставковому центрі державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» відбулася презентація творчого доробку студентів та викладачів кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, що стало гарною традицією.

V ВИСТАВКА ЖИВОПИСУ І ГРАФІКИ УМАНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ «МІКІНДІВСЬКІ ПЛЕНЕРИ»V ВИСТАВКА ЖИВОПИСУ І ГРАФІКИ УМАНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ «МІКІНДІВСЬКІ ПЛЕНЕРИ»

Нещодавно в Художньому музеї розпочала роботу V звітна виставка «Мікіндівські пленери», присвячена пам’яті талановитого уманського художника-педагога Корнія Мікіндо, засновника студії образотворчого мистецтва при міському Будинку культури та Дню народження нашого

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС «БІБЛІОТЕКА МОЇМИ ОЧИМА»ОГОЛОШЕНО КОНКУРС «БІБЛІОТЕКА МОЇМИ ОЧИМА»

Бібліотека університету оголосила конкурс малюнку або картини на тему: «Бібліотека моїми очима». До участі запрошуються студенти, викладачі, співробітники університету та усі бажаючі (вікових обмежень немає). Мета конкурсу: розвиток талановитої молоді,