ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ КРУГЛИЙ СТІЛ: “МУЗИКА ЯК РЕТРАНСЛЯТОР ФІЛОСОФІЇ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ”

КРУГЛИЙ СТІЛ: “МУЗИКА ЯК РЕТРАНСЛЯТОР ФІЛОСОФІЇ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ”

03 грудня 2022 року відбулося дистанційне засідання круглого столу з нагоди відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди!

Студенти 12з та 22з академічних груп заочної форми навчання та 22, 62-м та 65-м груп денної форми навчання факультету мистецтв зустрілися з куратором та керівником заочного хору, старшим викладачем кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва – Оксаною Валеріївною Сухецькою, на платформі Google Meet.

Учасники зібрання вшанували великого українця – Григорія Сковороду – філософа, просвітителя-гуманіста, педагога, письменника, музиканта, який на багато років випередив свій час і його прониклива мудрість не втрачає свого значення і сьогодні! Наша педагогічна місія і місія наших здобувачів цілком спирається на постулати філософії Григорія Сковороди: формування громадянина, формування патріота, формування професіонала; усвідомлення унікальності, неповторності кожного; жити за вищими зразками духовності й моральності та зі щирим покликанням прищеплювати їх своїм учням та студентам!

“Всякому місту – звичай і права,
Всяка тримає свій ум голова.
Серцю свої тут – любов і тепло.
Всякеє горло тут смак віднайшло.
Лише одне непокоїть мій ум.

Панські Петро для чинів тре кутки,
Федір-купець обдурити прудкий,
Той зводить дім свій на модний манір,
Інший гендлює, візьми перевір.

Той безперервно стягає поля,
Той іноземних завозить телят,
Ті на ловецтво готують собак,
В сих дім, як вулик, гуде від гуляк.
Лише одне непокоїть мій ум.

Ладить юриста на смак свій права,
З диспуту учню тріщить голова,
Тих непокоїть Венерин амур,
Всякому голову крутить свій дур.
В мене ж турботи тільки одні:
Як з ясним розумом вмерти мені.

Знаю, що смерть – як коса замашна,
Навіть царя не обійде вона!
Байдуже смерті мужик ти чи цар, –
Все пожере, як солому пожар.
Хто ж бо зневажить страшну її сталь?
Той, в кого совість, як чистий кришталь.”

Духовні цінності, як бачимо із наведеного тексту, утворюються на ґрунті чистої як кришталь совісті. У першій своїй пісні поет пише:

“Не боїться совість чиста,
Навіть Перуна вогниста.
Її сонце не опалить,
Вона життя райське хвалить…”

Пам’ятаємо та шануємо спадщину видатного українця, Вільної Людини – Григорія Сковороди!

ВІТАННЯ З ДНЕМ СОБОРНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИВІТАННЯ З ДНЕМ СОБОРНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИ

ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ, ДОРОГЕ СТУДЕНТСТВО! Щорічно 22 січня український народ відзначає День Соборності та свободи України. Це свято нагадує нам, що ми є незалежною, соборною державою, ми – єдиний народ! Отож,

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ IV РЕГІОНАЛЬНОЇ ОЛІМПІАДИ З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА!ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ IV РЕГІОНАЛЬНОЇ ОЛІМПІАДИ З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА!

Шановні учасники IV Регіональної учнівської олімпіади з образотворчого мистецтва! Радо повідомляємо вас, що 18 червня о 10:00 на базі платформи “Zoom” відбудеться підведення підсумків олімпіади. Ідентифікатор для входу буде надіслано