20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

26 квітня 2023 року студенти та викладачі факультету мистецтв разом з усім світом відзначали 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.

Куратор 22 групи та 65-м групи факультету мистецтв Сухецька О. В. провела інформаційну хвилину про Чорнобильську трагедію. Оксана Валеріївна, спільно зі студентами, пригадали історію трагедії: 26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. З різницею у дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин була викинута в атмосферу. Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників та працівників аварійних служб. Багато з них згодом померли від променевої хвороби. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані після аварії. Наслідками аварії на Чорнобильській АЕС є катастрофічне забруднення навколишнього середовища. Територія міста Прип’ять досі вважається непридатною для життя. Аварія сильно підірвала довіру громадськості до ядерної енергетики. З 1986 по 2002 рік у світі не було побудовано жодної атомної електростанції. Точне число жертв аварії встановити не вдалося, оскільки багато людей вмирали через роки. За приблизними розрахунками, від аварії на ЧАЕС померло близько 4000 осіб. 30 співробітників АЕС померло в перші дні і тижні аварії, ще сотні тисяч людей померли в наступні кілька років від онкологічних захворювань і променевої хвороби.

26 квітня є днем пам’яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

Трагедія, яку ми не маємо права забути.
Трагедія, наслідки якої ми досі відчуваємо.
Трагедія, яка була б ще масштабнішою, аби не герої-ліквідатори.

У 1986 році вони мужньо стали на захист усієї Європи та світу.
26 квітня – день, який назавжди змінив історію й долі мільйонів.
Як і 24 лютого 2022 року.

Перемогти в цій війні – теж наш обов’язок перед усіма наступними поколіннями українців. Ми знову захищаємо Європу та світ. Лише тепер не від атома, який вийшов із-під контролю. А від росії, яка прийшла на нашу землю вбивати.

Але ми здолаємо це зло!
І обов’язково переможемо!

ЧЕСТЬ І СЛАВА ВСІМ НАШИМ ГЕРОЯМ!

Схожі новини

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ПРОВЕДУТЬ РЯД МАЙСТЕР-КЛАСІВ В РАМКАХ ОБЛАСНОГО СЕМІНАРУ ВИКЛАДАЧІВ МУЗИЧНИХ ШКІЛ І ШКІЛ МИСТЕЦТВВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ПРОВЕДУТЬ РЯД МАЙСТЕР-КЛАСІВ В РАМКАХ ОБЛАСНОГО СЕМІНАРУ ВИКЛАДАЧІВ МУЗИЧНИХ ШКІЛ І ШКІЛ МИСТЕЦТВ

9 листопада 2016 року відбудеться калейдоскоп майстер-класів за участі студентів і викладачів кафедри хореографії та художньої культури в рамках Обласного семінару викладачів музичних шкіл і шкіл мистецтв. Програма секції «Хореографія»

ВІДБУЛАСЬ ЗВІТНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИВІДБУЛАСЬ ЗВІТНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Метою педагогічної практики є надання можливості студенту-практиканту отримати практичні навички учительської роботи. Завданням цього виду практики є практична реалізація знань з педагогіки та методики викладання мистецьких дисциплін у школі; формування

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Сьогодні, 22 листопада, свій День народження відзначає канд. пед. наук, доцент, завідувач кафедри образотворчого мистецтва Музика Ольга Яношівна! Шановна імениннице! Щиро вітаємо Вас з Днем народження! Від усього серця бажаємо