ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЯ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ: ЗДОБУТКИ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

24 жовтня на мистецько-педагогічному факультеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи».

Організаторами конференції виступили: Уманський державний педагогічний університет імені Павла тичини (Мистецько-педагогічний факультет, Науково-дослідна лабораторія педагогічної компетентності), Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (Відділ педагогічної естетики та етики), Київський університет імені Бориса Грінченка (Інститут мистецтв), Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка (Факультет мистецтв).
В конференції прийняли участь науковці з різних куточків України (м. Умань, м. Київ, м. Полтава, м. Тернопіль, м. Миколаїв, м. Суми, м. Херсон, м. Канів, м. Житомир, м. Слов’янськ, м. Переяслав-Хмельницький, м. Кременець, м. Ізмаїл, м. Дніпропетровськ, с. Шевченкове), а також Польщі, Арменії, Казахстану, Сербії та Узбекистану.
Із вступним словом на пленарному засіданні науковців виступила проректор з науково-педагогічної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук Кочубей Тетяна Дмитрівна.

Привітала усіх присутніх та розпочала роботу конференції директор Інституту розвитку дитини, декан мистецько-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат історичних наук, доцент Дудник Олена Володимирівна.

Музичне вітання «Перлина України» для гостей від мистецько-педагогічного факультету подарував вокальний ансамбль «Намисто». Художній керівник ‒старший викладач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Ятло Людмила Григорівна.

Актуальні проблеми мистецької освіти стали основною темою для обговорення на пленарному засіданні. Зокрема, проблеми ефективності мистецької освіти та художньо-естетичного розвитку обґрунтував доктор філософських наук, завідувач кафедри дизайну Київського університету імені Бориса Грінченка, професор Афанасьєв Юрій Львович.

Питання функціональності цілісного операційного комплексу режисури педагогічної дії висвітлив докторант відділу теорії та історії педагогічної майстерності Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, кандидат педагогічних наук, доцент Мозговий Віктор Леонідович.

Обговорення та пошук шляхів вирішення проблем молодих учителів мистецьких дисциплін в перші роки роботи в школі здійснила заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України, лауреат премії ім. Народного вчителя О. А. Захаренка, кавалер «Ордена княгині Ольги» III ступеня, директор Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради Терещенко Ліна Денисівна.

Філософські основи хореографічно-педагогічної освіти розкрила викладач кафедри мистецької педагогіки та хореографії Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка Єфіменко Юлія Вікторівна.

Закономірності використання синтезу мистецтв у виставах студентського театру окреслила заслужений працівник культури України, завідувач кафедри культурології факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету, кандидат педагогічних наук, доцент Лимаренко Лідія Іванівна

Варто відзначити, що робота конференції не обмежилася лише обґрунтуванням наукових досліджень. Продовженням зібрання стало проведення викладачами мистецько-педагогічного факультету ряду майстер-класів, як доказу успішної реалізації наукових доробок. Із самого ранку у вестибюлі корпусу № 3 відбулась виставка творчих робіт викладачів та студентів мистецько-педагогічного факультету «Мистецький вернісаж».

Майстер-клас з олійного живопису провів викладач кафедри образотворчого мистецтва Коваленко Юрій Вікторович.

Майстер-клас з мистецтва писанкарства провели викладачі кафедри образотворчого мистецтва Семенова Олена Віталіївна та Сердюк Ярослава Олексіївна.

ВІДБУЛАСЯ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ: ЗДОБУТКИ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ». ВІДБУЛАСЯ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ: ЗДОБУТКИ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ». ВІДБУЛАСЯ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ: ЗДОБУТКИ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ».

Майстер клас з баянного виконавства провела доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри інструментального виконавства Устименко-Косоріч Олена Анатоліївна.

Окрім ґрунтовної доповіді з даної проблеми, Олена Анатоліївна продемонструвала власний підхід та бачення до виконавської підготовки студентів-баяністів.

Підсумком її роботи стала демонстрація музичних творів у виконанні студентів-баяністів напряму підготовки «Музичне мистецтво».

Дякуємо усім учасникам Міжнародної науково-практичної конференції «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи» за плідну роботу та творчу співпрацю!