20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА

ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА

17 березня 2016 року на базі факультету мистецтв та Уманської загальноосвітньої школи № 1 ім. О.С. Пушкіна відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар-практикум на тему: «Формування художньо-естетичної компетентності», напрямами обговорення якого були:
– оптимізація художньо-естетичної компетентності на основі інтеграції у системі мистецької освіти;
– ітегровано-бінарний урок мистецтва як нестандартна форма навчання з реалізації міжпредметних зв’язків;
– вокально-хорове мистецтво як засіб розвитку художньо-естетичної компетентності особистості;
– художньо-естетична інтерпретація творів мистецтва;
– мультимедійні технології навчання як засіб актуалізації художньо-естетичної компетентності особистості на заняттях мистецьких дисциплін.

У рамках семінару за регламентом були проведено пленарне засідання та різноманітні майстер-класи.

З метою ознайомлення учасників семінару з новими формами проведення уроків художньо-естетичного, гуманітарного та природничого циклів, поглиблення знань про впровадження інтеграційної технології у навчально-виховний процес початкової школи було представлено доповідь на тему: «Сутність інтеграції як інноваційної форми роботи на сучасному уроці» вчителя музичного мистецтва ЗОШ №1 Коломієць Т.І.

На високому науково-методичному рівні проведено відкритий інтегрований урок у 4 класі ЗОШ № 1 на тему: «Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує» вчителем 4 класу першої кваліфікаційної категорії Чичук З.К. та вчителем музичного мистецтва першої кваліфікаційної категорії Коломієць Т.І.

p6EH2QuYp70

oD2sXkFFYsM

Під час уроку вчителі продемонстрували можливості інтегрованого навчання та виховання, формування в учнів естетичного ставлення до дійсності та мистецтва, формування у них комплексу світоглядних уявлень і ціннісних художніх орієнтацій, розуміння зв’язків мистецтва з природним і предметним середовищем та життєдіяльністю людини.

У рамках науково-методичного семінару, з метою підвищення художньо-естетичної компетентності викладачів вищої школи, учителів музичного мистецтва загальноосвітніх шкіл, студентів факультету, було представлено майстер-клас з хорового диригування викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Прокулевич О.В. з програмою – Карл Дженкінс «Озброєна людина: Меса миру»: №1 «Озброєна людина», №5 «Свят», №7 «В атаку!»; українська народна пісня в обробці Олександра Некрасова «Розкопаю я гору».

DSC_0066

DSC_0079

Після проведення майстер-класу, Оксана Валеріївна прокоментувала та представила ще декілька творів у виконанні Молодіжного камерного хору нашого факультету, а саме: «Пречистая Діва» в обробці Володимира Якимця; «Пречиста Діва» Тетяни Власенко, аранжування Миколи Гобдича.


Учасники науково-методичного семінару мали можливість ознайомитись з методичною доповіддю на тему: «Музичне мистецтво як художньо-естетичний чинник впливу на особистість дитини» Недужого С.В., викладача класу духових інструментів, викладача вищої категорії Таращанської дитячої музичної школи та з представленими ним мультимедійними технологіями навчання як засобу актуалізації художньо-естетичної компетентності особистості на заняттях мистецьких дисциплін.

Недужко

Після численних обговорень та проведення майстер-класів, на завершення семінару із заключним словом виступили заступник декана з навчальної роботи факультету мистецтв Король А.М. та завідувач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Семенчук В.В., які висловили подяку всім учасникам та організаторам даного заходу, висловили надію на подальшу плідну співпрацю викладачів кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін і учителів музичного мистецтва загальноосвітніх шкіл нашого міста.

DSC_0010

DSC_0005

Науково-методичний семінар-практикум на тему: «Формування художньо-естетичної компетентності» сприяв підвищенню професійної майстерності студентів факультету мистецтв, учителів музичного мистецтва, викладачів кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін факультету мистецтв.

Залишити відповідь

Схожі новини

ВІДБУВСЯ БЛАГОДІЙНИЙ КОНЦЕРТ!ВІДБУВСЯ БЛАГОДІЙНИЙ КОНЦЕРТ!

22.05.2024 р. у стінах Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся благодійний концерт викладачки-стажистки кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва факультету мистецтв, талановитої української співачки, авторки власних пісень Тетяни Мазур.

ВІДБУВСЯ ДЕРЖАВНИЙ ЕКЗАМЕН «ДИРИГУВАННЯ ОРКЕСТРОМ» СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «025 МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО»ВІДБУВСЯ ДЕРЖАВНИЙ ЕКЗАМЕН «ДИРИГУВАННЯ ОРКЕСТРОМ» СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «025 МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО»

22 червня 2019 р. відбувся державний екзамен «Диригування оркестром» студентів ІV курсу 46 групи денної форми навчання спеціальності «025 Музичне мистецтво» спеціалізації «Інструментальне виконавство» випускників кафедри інструментального виконавства факультету мистецтв УДПУ

ДО ЗАКІНЧЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА ПРОБНЕ ЗНО ЗАЛИШИЛОСЯ МЕНШЕ ТИЖНЯ – ПОДАТИ ЗАЯВКУ МОЖНА ДО 31 СІЧНЯ ВКЛЮЧНОДО ЗАКІНЧЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА ПРОБНЕ ЗНО ЗАЛИШИЛОСЯ МЕНШЕ ТИЖНЯ – ПОДАТИ ЗАЯВКУ МОЖНА ДО 31 СІЧНЯ ВКЛЮЧНО

Усі охочі скласти пробне ЗНО можуть подати заявку на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти – до завершення реєстрації учасників залишився майже тиждень (до 31 січня включно). Про це