3 березня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулось літературно-мистецьке свято «Через століття, як зоря, сяє слово Кобзаря…» з нагоди святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Активними учасниками дійства стали творчі колективи мистецько-педагогічного факультету.
Звернення Т. Шевченка до своїх дум із сподіванням і вірою у вільне життя співвітчизників у пісні «Думи мої думи…», а також силу та міць розбурханої природи у передчутті невідворотної біди у пісні «Реве та стогне Дніпр широкий…», передали учасники Народного хору «Кобзар» (художній керівник – Василь Семенчук) та інструментальний ансамбль «Музичні візерунки» (художній керівник – Віра Калабська).
Козацьку відвагу та завзяття відчули глядачі після перегляду хореографічної композиції «Їхали козаки» у виконанні учасників Народного аматорського ансамблю народного танцю «Яворина» (художній керівник – Сергій Куценко).
Надзвичайну тугу за Україною в сповіді Шевченка перед зорями передали учасники Народного аматорського ансамблю сучасного танцю «Візаві» (художній керівник – Людмила Андрощук).
Музичні композиції «По діброві вітер віє…» та «Нема мого Петруся» прозвучали у виконанні фольклорного гурту «Софія» під керівництвом Заслуженого працівника культури України Василя Семенчука.
Золотим триголоссям прозвучала пісня «Соловейку, маленький…» у виконанні вокального чоловічого тріо «Гонта» (художній керівник – Валентин Купчик).
По завершенню заходу, ректор університету Наталія Семенівна Побірченко висловила слова вдячності за організацію та проведення такого важливого заходу та побажала усім прислухатися до слів Великого Кобзаря, в яких відкривається вся правда нелегкої долі славної України…