ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ ВИГОТОВЛЕННЯ ВУЗЛОВОЇ ЛЯЛЬКИ

МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ ВИГОТОВЛЕННЯ ВУЗЛОВОЇ ЛЯЛЬКИ

4 жовтня 2023 року в рамках Днів європейської спадщини на базі факультету мистецтв відбувся майстер-клас із виготовлення вузлової ляльки. Майстер-клас провела кандидат педагогічних наук, доцент Олена ПОБІРЧЕНКО. Майстриня розповіла про іконографію, семантику, обрядово-фольклорні аналогії народної ляльки («кукли», як її називають у селах) Середньої Наддніпрянщини. Зокрема, відомий дослідник українського народного мистецтва О. Найден вважає, що вузлові «суботівські» ляльки є взірцем вищого ступеня розвитку традиційної лялькової культури Середньої Наддніпрянщини.

Українські народні ляльки (саморобні, хатні) у своїй образній основі є втіленням добра і лагідності; посередником між старшим і молодшим поколіннями. В ній закладений родовий, етнічний та національний чинник любові і сподівань, віри в добро і захисту від злих сил.

Традиційна народна лялька – це не лише об’єкт етнографії, атрибут обрядових дійств чи твір народного мистецтва, це ще й суб’єкт, який зберігає національні традиції та історичні події.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

14-17 грудня 2023 року в м. Одеса відбувся ІХ Міжнародний двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв «MUSICAL POWER». У номінації «Оригінальне мистецтво», жанрі «Інструментальна музика» Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляли

ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ ВИПУСКНИХ КУРСІВ ПРО ОТРИМАННЯ ОДНОРАЗОВОЇ АДРЕСНОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ!ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ ВИПУСКНИХ КУРСІВ ПРО ОТРИМАННЯ ОДНОРАЗОВОЇ АДРЕСНОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2006р. №1361 «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти» випускники закладів вищої освіти денної форми навчання, які навчались

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ ВІКТОРА БРИНДАЧА В УМАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ ВІКТОРА БРИНДАЧА В УМАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

27 березня в культурному житті нашого міста відбулася знакова подія – в Уманському художньому музеї було відкрито виставку станкового живопису відомого ізраїльського художника, уродженця України – Віктора Бриндача: «Дванадцять колін