ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ ВІКТОРА БРИНДАЧА В УМАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ ВІКТОРА БРИНДАЧА В УМАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

27 березня в культурному житті нашого міста відбулася знакова подія – в Уманському художньому музеї було відкрито виставку станкового живопису відомого ізраїльського художника, уродженця України – Віктора Бриндача: «Дванадцять колін Ізраїлевих».

Серія робіт, яка ілюструє ключовий танахічний сюжет «Благословення Іакова», налічує 13 полотен у техніці олійного живопису розміром 130х70 см. Художник працював над ними протягом 4 років: 2011-2014, авторські копії були ним подаровані Одеському будинку-музею М.К. Реріха в 2014 році. Тепер з цими творами мають можливість ознайомитися жителі й гості нашого міста.
Автором мистецького проекту є Галина Подольська – доктор філологічних наук, мистецтвознавець, Дійсний член Ізраїльської незалежної академії розвитку наук.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ ВІКТОРА БРИНДАЧА В УМАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

Над втіленням проекту працювали: Україно-Ізраїльський центр освіти, науки і культури УДПУ імені Павла Тичини (директор – Наталія Цимбал, завідувач кафедри практичного мовознавства, кандидат філологічних наук, професор), кафедра образотворчого мистецтва (завідувач кафедри – Ольга Музика, кандидат педагогічних наук, доцент), творче об’єднання «Арт-Умань» (керівник – Сергій Шандра), Уманська картинна галерея (директор – Тамара Гай), відділ культури і туризму Уманської міської ради (директор – Тетяна Гейко).
На відкритті виставки були присутні представники міської влади, відділу культури і туризму, ректорату УДПУ імені Павла Тичини, викладачі та студенти університету, жителі міста, які цікавляться мистецтвом. Атмосфера свята була невимушеною, хвилюючою і урочистою водночас.

У рамках презентації проекту Уманський художній музей отримав у дарунок від Об’єднання професійних художників Ізраїлю 16 полотен, виконаних у різних художніх техніках, які привезла в Україну Галина Подольська. Цікава відео-розповідь у супроводі музики і віршованих рядків заволоділа увагою всіх присутніх у залі, нікого не залишила байдужим. Звучали слова подяки і поваги на адресу художників, авторів подарованих мистецьких творів, побажання подальшої співпраці, натхнення і миру нашим державам у такому неспокійному сьогоденні.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ ВІКТОРА БРИНДАЧА В УМАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ ВІКТОРА БРИНДАЧА В УМАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

Висловлюємо щиру подяку всім кураторам цього проекту, адже завдяки Вашим зусиллям культурне життя нашого міста збагачується такими неординарними подіями! Запрошуємо всіх, хто цікавиться мистецтвом, відвідати художній музей, ознайомитись із виставкою Віктора Бриндача і отримати естетичну насолоду і море позитивних емоцій!