ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МІЖНАРОДНА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ НА ФАКУЛЬТЕТІ МИСТЕЦТВ

МІЖНАРОДНА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ НА ФАКУЛЬТЕТІ МИСТЕЦТВ

Науково-педагогічні працівники факультету мистецтв спраглі до саморозвитку, палко захоплені своєю справою, тому й відпустку проводять у творчому середовищі з активним залученням у різноманітні науково-творчі заходи, з метою вдосконалення власних фахових компетентностей та обміну досвідом з колегами на міжнародному рівні, задля впровадження кращих практик у освітній процес за основним місцем роботи – в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

Старший викладач кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва ОКСАНА СУХЕЦЬКА, перебуваючи в Норвегії, на запрошення голови Асоціації норвезьких хорових диригентів Elin Persson, долучилася до роботи конференції хорових диригентів FONOKO-2023, організованої вище згаданою Асоціацією, яка проходила 22-24 вересня 2023 року, в місті Осло.

Цьогорічна конференція надала ряд можливостей учасникам:

– спробувати різні техніки диригування на ритмічному практикумі;
– взяти участь у класичному семінарі з Bærum Kammerkor;
– познайомитися з Linn-Andrea Fuglseth і Oslo Internasjonale kvinnekor та дізнатися більше про інтеграцію в хори;
– послухати поради та думки Paul Kirby щодо старіння голосу;
– дізнатися більше про те, як мотивувати чоловіків і хлопчиків співати в хорі від Bjørn Moe;
– зустрітися з композитором Kim-André Arnesen;
– приєднатися до FonoKor з Thomas Caplin;
– навчитися мотивувати співаків відвідувати репетиції, а також як наймати та навчати помічників диригента у власному хорі;
– почути більше про проєкт Smak av honning з Anine Kruse.

Під час дискусій з учасниками та спікерами, Оксана Валеріївна Сухецька поділилася з колегами надскладною ситуацією, що утворилася в Україні через повномасштабне вторгнення рф, про виклики, які українські диригенти мужньо долають упродовж уже понад 600 днів повномасштабної війни. Розповіла про альтернативні практики хорового виконавства та необхідність їх використання задля збереження та сталого розвитку хорового виконавського мистецтва в Україні. Натхненною новими ідеями та максимально вмотивованою, Оксана Валеріївна вже розпочала заняття з університетським академічним хором. Першою композицією обрано твір Лесі Дичко “Пісня про пісню” на слова Михайла Бахтинського, який оспівує неперевершену красу нашої рідної, незрівнянної України! Також, у репертуарі хору: фрагмент джазової меси Боба Чілкотта, фрагмент опери-феєрії Євгена Станковича та неймовірної краси українська народна пісні у вишуканій обробці Христини Бедзір.

До занять хорового класу запрошуються всі здобувачі, педагогічні та науково-педагогічні працівники, віком до 26 років. Репетиції хору відбуваються щопонеділка та щочетверга на 6 парі з 15:50 до 17:10 в музичному корпусі УДПУ імені Павла Тичини. Хоровий спів може стати додатковим і, можливо, визначальним інструментом на шляху до гармонізації Вашої особистості, Вашого духовного розвитку, вдосконалення навичок красиво говорити, поліпшення вимови текстів українською та іноземними мовами, покращення Вашого фізичного та психологічного самопочуття, налагодження здатності отримувати та керувати власними емоціями, формування та розвитку навичок інтерпретувати тексти різної складності, набуття вміння занурюватися у глибину змісту та розгледіти сенси, які не є очевидними, можливості спонукати інших людей проживати різні емоційні стани разом з Вами. Хорове мистецтво може стати одним зі способів реалізації Вашої власної соціальної відповідальності, до якої прагне кожна свідома, високоінтелектуальна особистість. І, зауважте, що музична підготовка чи її повна відсутність у жодному разі не стане перешкодою у заняттях хоровим співом! Продукт, який створює хорове виконавське мистецтво не є видимим чи таким, до якого можна торкнутися, але його ТОЧНО можна відчути.

25-26 квітня 2020 року в м. Львові відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс «Зірковий грамофон талантів». У номінації «Оригінальне мистецтво» жанрі «Інструментальна музика» Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляли:

ВІТАЄМО З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИВІТАЄМО З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ

Факультет мистецтв вітає усіх освітян із Днем працівника освіти!  Шановні колеги і студенти! Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня працівника освіти!

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

30  вересня  День народження  святкує  заслужений працівник культури України,  викладач  кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва  Купчик Валентин Анатолійович. Шановний імениннику! Щиро вітаємо Вас з цим святом! Бажаємо  здоров’я, добра, довголіття,