Головна » НОВИНИ САЙТУ » МАЙСТЕР КЛАС ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ІЗ «УКРАЇНСЬКОЇ ВИБІЙКИ»

МАЙСТЕР КЛАС ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ІЗ «УКРАЇНСЬКОЇ ВИБІЙКИ»

Роздрукувати публікацію

Останнім часом стало дуже популярним українське декоративно-прикладне мистецтво. Українці не лише знайомляться із багатим спадком своїх предків, але й переймають культурно-історичний досвід.

Види народного мистецтва змінювалися і вдосконалювалися протягом  століть. Роботи майстрів доповнюються все новим і новим змістом, адже кожен майстер вкладає частку своєї душі.

Саме таким є мистецтво вибійки. Воно відоме з давніх часів, це декоративне оформлення тканини шляхом відбитку на полотні різноманітних візерунків і орнаментів за допомогою спеціальних різьблених дощок. Традиція з виготовлення та декорування полотен побутувала в українських селах Київщини, Поділля, Волині, Галичини.

За ініціативи бібліотекаря, Алли Яковенко, 30 жовтня кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва Олена Семенова провела майстер-клас в Уманській гімназії №11 Уманської міської ради Черкаської області із «Української вибійки». Де учні 6-В класу, класний керівник Інна Мамчур, мали змогу створити свою авторську вибійку. Діти поєднали елементи та кольори українських символів у своїх серветках.

Важливо знайомити підростаюче покоління з українським народним мистецтвом, нашим духовним спадком. Дякуємо нашим захисникам за можливість навчатися та творити.

1 Листопада, 2023

КОНТАКТНІ ДАНІ АДМІНІСТРАТОРА САЙТУ

Анатолій Петренко
Телефон: +38 (097)-634-23-02
Email: fm@udpu.edu.ua
Сторінка у facebook

НАША ПЕРЕВАГА - ЯКІСНА ОСВІТА

Факультет мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини готує спеціалістів за трьома напрямками:

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28
Телефон: (04744) 3-23-23 – деканат
Факс: (04744) 3-53-08 – методист заочного відділу
E-mail:art_dekanat@meta.ua

Роздрукувати публікацію