20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ПРО ДОСВІД МІЖНАРОДНОГО ОБМІНУ ВІД УЧАСНИЦІ ВАЛЕРІЇ ЄФІМЕНКО

ПРО ДОСВІД МІЖНАРОДНОГО ОБМІНУ ВІД УЧАСНИЦІ ВАЛЕРІЇ ЄФІМЕНКО

У квітні 2024 року Валерія Єфіменко стала учасницею Весняної Міжнародної школи «Interdisciplinary model of studies» в рамках проєкту «AMU Summer Schools 2.0» за запрошенням Університету Адама Міцкевича у м. Познані. Своїми враженнями учасниця поділилась зі здобувачами факультету мистецтв.

Весь тиждень навчання у школі був насиченим та цікавим. У день приїзду всі учасники познайомилися з науковим опікуном Літньої Школи – Проф. Рафал Димчик, та організаційним опікуном – др. Костянтин Мазур. Всі учасники  Весняної школи були з різних університетів та спеціальностей, де на вечорі знайомств кожен розказав про себе, свій університет та факультет.

У перший день навчальної програми школи учасники прослухали лекцію від доктора Костянтина Мазура, який ознайомив всіх з історією Університету імені Адама Міцкевича в Познані та його організацією і структурою. Окрім того, доктор К. Мазур розповів про розробки та інноваційні проєкти Познанського університету не лише для молоді, а й для дітей та дорослих. Серед них можна виділити дитячий проєкт «Kolorowy Uniwersytet UAM», який спрямований на популяризацію науки серед учнів молодшого шкільного віку. Протягом одного дня вони проходили шлях студента, починаючи від так званого вступу до університету та їх посвяту, продовжуючи цікавим навчанням. Викладачі показують різні наукові експерименти, залучаючи до них самих дітей, а на завершення – всі діти приходять на «випускний», де адміністрація вручає кожній дитині диплом про проходження навчання.

Особливу увагу лектор приділив розповіді про EPICUR Consortium – це альянс європейських університетів, які пілотують новий спосіб інтенсифікації співпраці між закладами вищої освіти. Метою альянсу EPICUR є трансформація освіти, досліджень і передача практик і можливостей між університетами-членами з метою розробки оригінальних передових рішень і навчання нових поколінь. Доктор Костянтин Мазур також поділився власним досвідом навчання в Україні та Польщі, розповів як пройшов шлях від студента українського університету (УДПУ імені Павла Тичини) до викладача польського університету (УАМ). Робочими мовами Весняної школи були англійська та польська.

Наступного дня учасники програми ближче познайомилися з діяльністю професора Рафала Димчика. Під час лекцій ознайомилися з ідеями Liberal Arts та науковим проєктом професора «Droga rzymska Macieja Kazimierza Sarbiewskiego». Також дізналися про студентський проєкт MISHiS, який дозволяє студентам вивчати дисципліни як в університеті UAM, так із можливістю навчання в різних університетах світу за весь період здобування певного рівня освіти. Професор провів інтерактиви, зокрема Workshop in the interdisciplinarity. Учасники розділилися на групи та мали можливість створити задумку для майбутнього спільного проєкту, який би в собі містив основу міждисциплінарності.

Професор Александер Міколайчак розповів учасникам про «Interdisciplinary research in practice», взявши за основу своє дослідження з міждисциплінарним підходом. На своєму прикладі він розповів, як можна об’єднати на перший погляд несумісні сфери діяльності. Взявши до рук камінь, його можна охарактеризувати з боку археології, літератури та історії, тим самим показуючи у цьому досліджені принцип міждисциплінарності.

Наступними лекторами були доктор Конрад Домінас, який провів лекцію на тему «Interdisciplinary research in the network». Учасники дізналися про можливості використання штучного інтелекту у сфері міждисциплінарності.

Доктор філософії  Мачей Димчик провів лекції на тему оптики: «Розуміння бачення та магія світла» та «Досвід оптики та оптометрії для гуманітаріїв», ознайомивши учасників з будовою ока та можливими порушеннями людського зору. Після лекцій більшість учасників школи долучилися до Workshop від доктора Димчика, завданням якого було – зняти коротку рекламу окулярів.

Окрім навчальної діяльності також була присутня культурна програма. Під час Весняної школи був проведений вечір української кухні, до приготування якого долучилися ініціативні учасники групи. Це була відмінна можливість презентувати українську гастрономічну культуру нашим польським гостям. Після цього всі учасники та запрошені гості чудово провели час біля вогнища. Захоплююча була також екскурсія до міста Познань та до Університету імені Адама Міцкевича, його бібліотеки та факультету польської та класичної філології. Приємним сюрпризом для всіх учасників стала зустріч з доктором Андрієм Гладієм, автором книги «Ісландія. Північні дні опівночі». «Автор розповів про особливості країни, природи, географії, клімату та соціуму на основі власного досвіду проживання. Додатком до презентації була дегустація ісландських солодощів та сушеної атлантичної тріски. На кінець зустрічі відбулась жвава дискусія з питаннями та відповідями». На завершення, учасники отримали сертифікати про проходження Весняної школи.

У загальному висновку, це був чудовий досвід з міжнародного обміну серед здобувачів. Цей проєкт дає змогу розширити свій кругозір, покращити організаційні та комунікаційні здібності, завести нові знайомства. Це була можливість отримання нового досвіду, знань та навичок, які можна використати в майбутньому.

 

Схожі новини

ВІДБУВСЯ ДЕРЖАВНИЙ ІСПИТ «ХОРЕОГРАФІЧНЕ МИСТЕЦТВО З МЕТОДИКОЮ ВИКЛАДАННЯ» СТУДЕНТІВ IV КУРСУ НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ 6.020202 «ХОРЕОГРАФІЯ»ВІДБУВСЯ ДЕРЖАВНИЙ ІСПИТ «ХОРЕОГРАФІЧНЕ МИСТЕЦТВО З МЕТОДИКОЮ ВИКЛАДАННЯ» СТУДЕНТІВ IV КУРСУ НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ 6.020202 «ХОРЕОГРАФІЯ»

8-9 червня на кафедрі хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся державний іспит «Хореографічне мистецтво з методикою викладання» студентів IV курсу напряму підготовки 6.020202 «Хореографія».

ВИПУСКНА АТЕСТАЦІЯ ЗДОБУВАЧІВ ОС «БАКАЛАВР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 0.14 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО)ВИПУСКНА АТЕСТАЦІЯ ЗДОБУВАЧІВ ОС «БАКАЛАВР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 0.14 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО)

Нещодавно на факультеті мистецтв УДПУ імені Павла Тичини завершилася випускна атестація на здобуття ОС «Бакалавр» спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво Спеціалізація: Дизайн), денної форми навчання. 19 червня відбувся  «Випускний екзамен з методики

ВІДБУЛАСЬ СЕСІЯ СТУДЕНТСЬКОГО АНТИКОРУПЦІЙНОГО АГЕНТСТВАВІДБУЛАСЬ СЕСІЯ СТУДЕНТСЬКОГО АНТИКОРУПЦІЙНОГО АГЕНТСТВА

Нещодавно в м. Ізмаїл відбувся Всеукраїнський студентський захід «Стратегічна сесія Студентського антикорупційного агентства», на якому студентські активісти з різних регіонів обговорювали перспективи боротьби з корупцією в системі вищої освіти та