ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЬ СЕСІЯ СТУДЕНТСЬКОГО АНТИКОРУПЦІЙНОГО АГЕНТСТВА

ВІДБУЛАСЬ СЕСІЯ СТУДЕНТСЬКОГО АНТИКОРУПЦІЙНОГО АГЕНТСТВА

Нещодавно в м. Ізмаїл відбувся Всеукраїнський студентський захід «Стратегічна сесія Студентського антикорупційного агентства», на якому студентські активісти з різних регіонів обговорювали перспективи боротьби з корупцією в системі вищої освіти та спланували свою діяльність на наступний рік. Приїхало 29 студентів різних ВНЗ країни, які представляють правління Студентського антикорупційного агентства та місцеві агенства. Уманське відділення Студентського антикорупційного агентства представляла секретар голови студради університету, заступник голови студради міста, студентка ІІ курсу факультету мистецтв Оленіна Надія.

1

Протягом трьох днів в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті проходила стратегічна сесія Всеукраїнської громадської організації «Студентське антикорупційне агентство». Її лідери декларують повну незалежність від Міністерства освіти і науки України, будь-яких інших державних структур, громадських рухів та політичних партій. Це молодіжне об’єднання, яке створено нещодавно, вже має свої представництва в усіх обласних центрах, у тому числі в м. Умань.

Під керівництвом голови правління ГО «Студентське антикорупційне агентство» Микити Андрєєва були визначені завдання організації на поточний рік, обговорено юридичний статус, повноваження і методи роботи регіональних підрозділів, вирішено питання внутрішнього документообігу. Запрошені на захід експерти провели для студентів навчальні тренінги з командоутворення, планування і організації діяльності місцевих осередків, розробки проектів і написанню грантових заявок.

2

Цікаво, що два блоки програми стратегічного семінару під загальною назвою «Антикорупційна діяльність» провела голова Ізмаїльської державної адміністрації Валентина Стойкова, яка ще недавно займалася громадською і підприємницькою діяльністю, а також має досвід роботи експертом міжнародного фонду «Відродження». Окремими питаннями розглядалися методи боротьби з корупційними виявами в навчальних закладах при вступі, поселенні в гуртожитки, під час навчального процесу, протидії втручанню керівництва ВНЗ у діяльність органів студентського самоврядування. Розглядалися питання викорінення такого явища, як плагіат, порушення адміністраціями чинних вимог щодо тендерних закупівель, надмірного впливу на процеси державних та обласних органів управління вищою освітою.

3

У результаті триденної праці було складено план роботи організації на поточний рік. Три основні його компоненти сформульовані як входження представників Студентського антикорупційного агентства в усі консультативно-дорадчі органи при вищих навчальних закладах, організація проектної роботи з фондами для залучення ресурсів на реалізацію завдань, а також безпосередня діяльність з виявленню фактів корупції та організації адвокаційної діяльності по захисту студентів. Спікерами тренінгів виступили представники Британської Ради та Міжнародного Фонду «Відродження».

4

Учасники Стратегічної сесії одноголосно задекларували основну мету діяльності Студентського антикорупційного агентства – боротьба із корупцією в сфері вищої освіти. Практичні рекомендації, напрацьовані в ході Стратегічної сесії в подальшому буде впроваджено у діяльність Уманського відділення САА.

Після завершення заходу активісти антикорупційного руху подякували адміністрації Ізмаїльського державного гуманітарного університету за гостинність, гарні умови роботи і відпочинку.