20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВЧИТЕЛІ-ПРАКТИКИ ПРО ЯКІСНУ ПІДГОТОВКУ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

ВЧИТЕЛІ-ПРАКТИКИ ПРО ЯКІСНУ ПІДГОТОВКУ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

ВЧИТЕЛІ-ПРАКТИКИ ПРО ЯКІСНУ ПІДГОТОВКУ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

Спільна робота методичного об’єднання вчителів музики та студентів мистецько-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету проводиться протягом багатьох років. В Уманській загальноосвітній школі № 4, де я працюю вчителем музичного мистецтва, педагогічну практику студенти проходять ось вже більше 15 років.
Хочеться відзначити, що останнім часом ця робота активізувалася, з’явилися нові форми. Багато зусиль для цього докладають декан мистецько-педагогічного факультету доцент Дудник Олена Володимирівна, завідуюча педагогічною практикою старший викладач Світлана Миколаївна Радченко, завідувач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін доцент Балдинюк Дмитро Іванович, доцент цієї ж кафедри, викладач методики музичного виховання Сирота Зоя Миколаївна.
У цьому навчальному році педагогічну практику студенти проходять в ЗОШ № 1, ЗОШ № 4, в школі-колегіумі № 7, в міській гімназії № 2.

ВЧИТЕЛІ-ПРАКТИКИ ПРО ЯКІСНУ ПІДГОТОВКУ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ВЧИТЕЛІ-ПРАКТИКИ ПРО ЯКІСНУ ПІДГОТОВКУ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

Приємно відзначити, що майбутні викладачі добре володіють методикою викладання музики, дуже відповідально ставляться до підготовки та проведення уроків. Використовують інтерактивні методи та форми навчання, медіа-презентації.
Судячи з того, як проходять практику студенти, дуже багато з них будуть успішно працювати в системі освіти. Це Стригун Анна, Тешко Ангеліна, Ремез Катерина, Шeпарська Інна, Шевчук Анастасія, Степура Костянтин, Гайсенюк Анна, Дехканбаєва Анастасія, Дзень Анна, Жупан Юлія, Замрій Яна, Козак Марія, Обманець Людмила, Сагайдак Софія, Сторчак Валентина, Якобчук Ярослав, Бундєва Ніна, Василенко Сергій, Мілева Надія, Горницька Анна, Коваленко Владислав, Куций Андрій, Кошолап Оксана, Мазуркевич Галина.
Під час проходження педагогічної практики на високому рівні студенти проводять і позакласні заходи. Форми спільної роботи студентів вузу та школи найрізноманітніші. Використовуються інтерактивні форми і в позакласній роботі. Так, спільно з викладачами та учнями шкіл міста, студентами університету під час проходження педагогічної практики були підготовлені і проведені ряд проектів з використанням технологій проективного моделювання: «Вальс про вальс», «Обдарована родина ‒ обдарована дитина».

ВЧИТЕЛІ-ПРАКТИКИ ПРО ЯКІСНУ ПІДГОТОВКУ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

Останній проект був присвячений Міжнародному Дню сім’ї. Студентами проводилося дослідження обдарованих дітей і як підсумок ‒ створення цього проекту. У ньому взяли участь не тільки вчителі шкіл, учні, а й їхні батьки. У проектах було задіяно близько 300 учасників, а організаторами та науковими керівниками проекту були доцент кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Сирота Зоя Миколаївна та старший викладач ‒ Світлана Миколаївна Радченко.
Протягом багатьох років стало доброю традицією проведення вчителями музики майстер-класів для майбутніх викладачів, з якими вони діляться тонкощами своєї педагогічної майстерності. У свою чергу викладачі університету проводять майстер-класи для вчителів музичного мистецтва шкіл міста.
З великою вдячністю хочеться згадати старшого викладача кафедри Балдинюк Надію Андріївну, яка неодноразово проводила майстер-класи з вокально-хорового мистецтва. Крім цього, тільки в минулому році разом зі студентами під час проходження ними педагогічної практики, Надія Андріївна підготувала презентацію, присвячену пісням часів Великої Вітчизняної війни та презентацію до 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, які спільно зі студентами провела в декількох школах міста.
Своїм досвідом з вчителями музичного мистецтва охоче діляться доценти кафедри Леонід Петрович Ятло і Василь Васильович Семенчук, старший викладач Анатолій Тимофійович Купчик, доцент кафедри музичного виконавства Віра Степанівна Калабська. Роботу з педагогічної практики координують Сирота Зоя Миколаївна та Радченко Світлана Миколаївна.
Без участі викладачів факультету не обходиться жоден фестиваль, жоден міський конкурс. Ми дуже вдячні за роботу в журі Надії Андріївні Балдинюк, Петру Миколайовичу Волошину, Тетяні Іванівні Кремешній.
Зв’язок факультету університету і вчителів музики цим не обмежується. Школярі проводять наукову роботу в рамках Малої Академії Наук. Консультації, рецензування робіт з музичного мистецтва здійснює Сирота Зоя Миколаївна, яка є членом міського журі Малої Академії Наук.
У свою чергу студенти на практиці вивчають педагогічний досвід викладачів шкіл міста: Гупало Валентини Анатоліївни, Коломієць Тетяни Іванівни. Остання презентація, яку підготували студенти під час проходження педагогічної практики була присвячена моїй творчій і педагогічній діяльності: «Творчість, як краса педагогічної дії».

ВЧИТЕЛІ-ПРАКТИКИ ПРО ЯКІСНУ ПІДГОТОВКУ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

Така спадкоємність поколінь, передача педагогічного досвіду сприяє тому, що багато випускників факультету успішно працюють у нас в школах міста, і мені, як керівнику методичного об’єднання вчителів музики, приємно відзначити високу кваліфікацію ваших випускників, які спочатку проходять педагогічну практику в наших школах, а потім успішно працюють в школах міста та району. Хочу назвати лише кількох із них: Коломієць Тетяна Іванівна, Бондаренко Наталія Миколаївна, Смульська Ірина Сергіївна, Глибока Наталія Вікторівна, Муковоз Тетяна Валеріївна, Подопригора Світлана Вікторівна, Любич Інна Юріївна, Третяк Ірина Анатоліївна, Сліпченко Ольга Вікторівна, Бригневіч Станіслав Геннадійович. Приємно відзначити, що очолює роботу вчителів музики в міськно методист Толобистюк Інна Юріївна, випускниця Уманського державного педагогічного університету.
Хочу висловити надію, що така плідна робота школи і вузу завжди сприятиме успішній підготовці майбутніх вчителів музичного мистецтва.

ВЧИТЕЛІ-ПРАКТИКИ ПРО ЯКІСНУ ПІДГОТОВКУ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ВЧИТЕЛІ-ПРАКТИКИ ПРО ЯКІСНУ ПІДГОТОВКУ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

учитель музичного мистецтва, учитель вищої категорії,
учитель-методист ЗОШ І-ІІІ №4 м. Умань В.М. Терещук

Залишити відповідь

Схожі новини

МИСТЕЦЬКЕ ТУРНЕМИСТЕЦЬКЕ ТУРНЕ

Театр — це кафедра, з якої можна багато сказати світу добра Микола Гоголь Запорукою формування сучасних креативних особистостей є використання у навчальному процесі нестандартних підходів. Особливо, коли мова йде про

НЕЗАБУТНЯ ПОДОРОЖ ДО КИЄВАНЕЗАБУТНЯ ПОДОРОЖ ДО КИЄВА

20 листопада студенти та викладачі спеціальності «Образотворче мистецтво» здійснили цікаву й змістовну подорож до Києва. Деякі студенти їхали до столиці вперше, тому хвилювалися і чекали цієї зустрічі. Київ зустрів нас

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Шановний Всеволоде Марковичу! Сердечно вітаємо Вас з Днем Народження! Ми знаємо Вас як неординарну, талановиту особистість, висококваліфікованого, вмілого співробітника, який по праву може пишатися набутим досвідом, духовним та інтелектуальним потенціалом,