20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

Мистецтво – це те, до чого тягнеться душа кожної творчої людини. 27 лютого студенти І курсу мистецько-педагогічного факультету 11 та 14 групи, разом з куратором Биковою Ольгою Вікторівною, відвідали місце, де «живе» мистецтво – Уманську картинну галерею.

ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

Студенти прослухали цікаву розповідь працівника галереї про саму будівлю та експонати, що в ній знаходяться.

ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

Тож з екскурсії стало відомо, що відкриття картинної галереї відбулось 10 березня 1974 року, хоча будівля, в якій вона знаходиться побудована ще у 19 столітті і тривалий час працювала як католицький костьол. Побудова прикрашена ліпниною з рослинними орнаментами та величними колонами. Галерея ніби розділена на три відділи: постійну виставку, вівтар католицького віросповідання та тимчасові персональні виставки художників Уманщини.
В першому відділі можна побачити роботи італійських художників 18-19 століття, зокрема картини з Біблійними мотивами Рафаеля «Мадонна зі щигликом», «Єлізар та Ревека» та «Мадонна», картини на міфологічну тематику Івана Кожем’якіна «На гойдалці» та Марко Лібері «Амур та Психея».

ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

Багато захоплених поглядів студентів було спрямовано на серію портретів придворних дітей однієї родини Горовіца «Дівчинка в голубому», «Портрет юнака», «Хлопчик в червоному» та ін.).
Жоден зі студентів не залишився незацікавленим. Кожний знайшов щось для себе, комусь до душі припали пейзажі, комусь портрети, всі вдивлялися в картини із зацікавленням, ніби намагаючись розгледіти кожну найдрібнішу деталь.

ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

Справжнім витвором мистецтва є картини Маковського «Боярин», Івана Соколова «Гадання на вінках», картини уманського художника Якова Козловського «Дівчина з книгою» та «Циганча» (1901). Представлене в галереї й більш сучасне мистецтво польських художників «Ворота – 2» та «Пані Івена».
До 20 березня в картинній галереї діє персональна виставка художника Григорія Турчака, що викладав в Уманській гімназії. Найбільш яскравими картинами є «Літо», «Верби над річкою», «Міська околиця», «Софіївка. Ставок», «Дари землі» та «Осінній краєвид»; та художника Герасима Подхалюзіна «Портрет дружини в місті», «Портрет дочки», «Ставок» та «Бабанська церква».
Деякі картини виглядали настільки реалістично, що здавалось, ніби зображений герой оживе й розкаже свою захоплюючу, несхожу на будь-яку іншу історію. Після екскурсії студенти були трішки втомленими, але задоволеними!

ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

Залишити відповідь

Схожі новини

АКТУАЛЬНІ ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ НЕФОРМАЛЬНОЇ ТА/АБО ІНФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ ЗДОБУВАЧАМ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 025 «МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО»АКТУАЛЬНІ ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ НЕФОРМАЛЬНОЇ ТА/АБО ІНФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ ЗДОБУВАЧАМ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 025 «МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО»

16 лютого 2024 року відбулася зустріч гарантів ОП «Музичне мистецтво» зі здобувачами ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр». Тетяна Радзівіл, гарант ОПП «Музичне мистецтво» ОС «Бакалавр» ознайомила всіх присутніх з Порядком визнання результатів

РОЗКЛАД БЕЗКОШТОВНИХ ВЕБІНАРІВ ВІД CLARIVATE ANALYTICS ЩОДО ПЛАТФОРМИ WEB OF SCIENCE НА СІЧЕНЬ 2020РОЗКЛАД БЕЗКОШТОВНИХ ВЕБІНАРІВ ВІД CLARIVATE ANALYTICS ЩОДО ПЛАТФОРМИ WEB OF SCIENCE НА СІЧЕНЬ 2020

Інформуємо зацікавлених науковців та авторів про безкоштовні вебінари від Clarivate Analytics українською та російською мовами 22-24 січня 2020 року.  Як опублікуватися у виданнях, що індексуються у Web of Science Core

ВІТАЄМО З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИВІТАЄМО З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Шановні викладачі та студенти! Щиро вітаємо Вас з Днем української писемності та мови, святом, яке своєю глибинною духовною суттю історично звеличує нашу націю! Корені української писемності виходять з далекого минулого,