УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «МУЗИЧНА ТА ХОРЕОГРАФІЧНА ОСВІТА В КОНТЕКСТІ КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА»

Нещодавно на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Музична та хореографічна освіта в контексті культурного розвитку суспільства», учасниками якої стали викладачі кафедри хореографії та художньої культури УДПУ ім. П. Тичини Грошовик Ірина Сергіївна та Криворотенко Анастасія Юріївна.

Пленарне засідання розпочалося зі вступного слова декана факультету музичної та хореографічної освіти, Заслуженого працівника освіти України, кандидата педагогічних наук, приват-професора Білової Наталі Костянтинівни, яка окреслила основні аспекти професійного розвитку майбутніх учителів у галузі мистецької освіти.
Потім до присутніх звернулася завідувач кафедри музичного мистецтва та хореографії ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського», доктор педагогічних наук, доцент Реброва Олена Євгенівна і розповіла про магістерську роботу в галузі мистецької освіти як науковий художньо-творчий проект.

Доктор мистецтвознавства, професор кафедри музичного мистецтва та хореографії ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» Шип Сергій Васильович поділився своїми міркуваннями щодо категорії синергії в контексті мистецтвознавчої та музично-педагогічної проблематики.
А кандидат педагогічних наук, професор кафедри музично-інструментальної підготовки ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» розповів про шляхи розвитку виконавського апарату у студентів у процесі фортепіанної підготовки та провів невеликий майстер-клас у процесі виступу.
Після цього розпочалася робота секційних засідань наступної тематики: «Стратегія фахового навчання та професійного становлення вчителів мистецьких дисциплін у контексті Нового Закону «Про вищу освіту»; «Національне та патріотичне виховання молоді засобами музичного та хореографічного мистецтва»; «Соціокультурні засади мистецької освіти в контексті євроінтеграційної стратегії розвитку суспільства», «Теоретико-методичні засади музичного та хореографічного навчання». Під час роботи секцій кожен з учасників конференції мав змогу взяти участь в обговоренні проблем. Особливо вразили цікаві виступи студентів ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» та ОКВНЗ «Дніпропетровська консерваторія ім. М. Глінки».

Також відбувся цікавий майстер-клас з бальної хореографії, який було проведено викладачем спортивно-бальної хореографії ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» Капустинським Кирилом Віталійовичем за допомогою студентів університету спеціальності «Хореографія».

Конференції такого напрямку дозволяють краще дослідити проблеми в галузі мистецтва та разом знайти шляхи їх вирішення, обмінятися досвідом, познайомитися з цікавими людьми. Щиро дякуємо організаторам Міжнародної науково-практичної конференції «Музична та хореографічна освіта в контексті культурного розвитку суспільства» за співпрацю!