ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

Мистецтво – це те, до чого тягнеться душа кожної творчої людини. 27 лютого студенти І курсу мистецько-педагогічного факультету 11 та 14 групи, разом з куратором Биковою Ольгою Вікторівною, відвідали місце, де «живе» мистецтво – Уманську картинну галерею.

ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

Студенти прослухали цікаву розповідь працівника галереї про саму будівлю та експонати, що в ній знаходяться.

ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

Тож з екскурсії стало відомо, що відкриття картинної галереї відбулось 10 березня 1974 року, хоча будівля, в якій вона знаходиться побудована ще у 19 столітті і тривалий час працювала як католицький костьол. Побудова прикрашена ліпниною з рослинними орнаментами та величними колонами. Галерея ніби розділена на три відділи: постійну виставку, вівтар католицького віросповідання та тимчасові персональні виставки художників Уманщини.
В першому відділі можна побачити роботи італійських художників 18-19 століття, зокрема картини з Біблійними мотивами Рафаеля «Мадонна зі щигликом», «Єлізар та Ревека» та «Мадонна», картини на міфологічну тематику Івана Кожем’якіна «На гойдалці» та Марко Лібері «Амур та Психея».

ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

Багато захоплених поглядів студентів було спрямовано на серію портретів придворних дітей однієї родини Горовіца «Дівчинка в голубому», «Портрет юнака», «Хлопчик в червоному» та ін.).
Жоден зі студентів не залишився незацікавленим. Кожний знайшов щось для себе, комусь до душі припали пейзажі, комусь портрети, всі вдивлялися в картини із зацікавленням, ніби намагаючись розгледіти кожну найдрібнішу деталь.

ВІДБУЛАСЯ ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ДО КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ

Справжнім витвором мистецтва є картини Маковського «Боярин», Івана Соколова «Гадання на вінках», картини уманського художника Якова Козловського «Дівчина з книгою» та «Циганча» (1901). Представлене в галереї й більш сучасне мистецтво польських художників «Ворота – 2» та «Пані Івена».
До 20 березня в картинній галереї діє персональна виставка художника Григорія Турчака, що викладав в Уманській гімназії. Найбільш яскравими картинами є «Літо», «Верби над річкою», «Міська околиця», «Софіївка. Ставок», «Дари землі» та «Осінній краєвид»; та художника Герасима Подхалюзіна «Портрет дружини в місті», «Портрет дочки», «Ставок» та «Бабанська церква».
Деякі картини виглядали настільки реалістично, що здавалось, ніби зображений герой оживе й розкаже свою захоплюючу, несхожу на будь-яку іншу історію. Після екскурсії студенти були трішки втомленими, але задоволеними!