ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «ПРОБЛЕМИ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ»

27-28 квітня 2015 року на базі мистецько-педагогічного факультету відбулася важлива подія – Всеукраїнський семінар з Міжнародною участю «Проблеми інструментального виконавства в умовах сучасної мистецької освіти», ініціатором якої виступила нещодавно утворена кафедра інструментального виконавства УДПУ імені Павла Тичини.
Співучасниками семінару були: Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (відділ змісту і організації педагогічної освіти та відділ андрагогіки); педагогічний факультет м. Вранє, (Сербія); університет м. Ніш (Сербія); Основна школа „Вук Караџић”, м. Вранє (Сербія); Середня музична школа м. Ніш (Сербія); Інститут сербської культури Пріштіна-Лепосавич (Сербія); Одеська національна музична академія ім. А. В. Нежданової; ПНУ ім. В. Стефаника; Міжрегіональна академія управління персоналом; Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка; Уманське обласне музичне училище ім. П. Д. Демуцького; ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище»; Канівський коледж культури і мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та інші.

У пленарному засіданні семінару (27.04.15) взяли участь: директор Інституту розвитку дитини, декан мистецько-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат історичних наук, доцент Олена Дудник; директор Уманського обласного музичного училища ім. П. Д. Демуцького Оксана Ліхащенко; завідувач кафедри інструментального виконавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Олена Устименко-Косоріч; кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інструментального виконавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Тетяна Кремешна; викладач-методист Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Т. Г. Шевченка Олександр Лупанов; кандидат педагогічних наук, викладач кафедри інструментального виконавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Тетяна Радзівіл; кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інструментального виконавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Владислав Гусак.

По завершенню пленарного засідання учасники семінару мали змогу відвідати майстер-клас лауреата Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, старшого викладача кафедри інструментального виконавства Геннадія Без’язичного за участю студента IV курсу Крстича Мілана (фортепіано) на тему: «Робота над інтонацією – закони та принципи виконання».

По завершенню майстер-класу відбувся концерт інструментальної музики за участю студентів та викладачів кафедри інструментального виконавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т. Г. Шевченка та Уманського обласного музичного училища ім. П. Д. Демуцького.

28 квітня учасники семінару продовжили свою роботу на секційних засіданнях. У ході обговорення нагальних мистецько-педагогічних проблем сьогодення (особливості підготовки інструменталістів в системі спеціалізованої мистецької освіти України; становлення та розвиток вітчизняних інструментальних шкіл: історико-педагогічний аспект; проблеми міждисциплінарної кореляції та змісту навчального забезпечення в контексті вітчизняної підготовки інструменталістів; стратегії музичної освіти в українському та європейському вимірах; перспективи підвищення ефективності музичної освіти дітей і молоді у загальноосвітніх і спеціалізованих навчальних закладах) учасники семінару дійшли висновку, що проведення спільних заходів інструментального виконавства провідними фахівцями виконавсько-педагогічної справи (майстер-класи, конкурси, концерти, концерти-лекції) початковою, середньою та вищою ланками навчання мають непересічну значущість для вдосконалення процесу підготовки професійного виконавця.

Заступник декана
мистецько-педагогічного факультету