ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВИПУСКНА АТЕСТАЦІЯ ЗДОБУВАЧІВ ОС «МАГІСТР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО» ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

Нещодавно на кафедрі образотворчого мистецтва відбулася підсумкова атестація здобувачів ОС «Магістр» спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво) заочної форми навчання: випускний екзамен «Методика викладання образотворчого мистецтва в закладах освіти» (5 грудня), а також захист кваліфікаційних робіт (12 грудня).

Екзаменаційні комісії були затверджені наказом ректора у складі: СОТСЬКОЇ Галини Іванівни (голова комісії ОС «магістр», доктор педагогічних наук, професор, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України); ТЕРЕШКО Інни Григорівни (заступник голови комісії, кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. декана факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини); ГЕРАСИМОВОЇ Марини Іванівни (секретар комісії, лаборант кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини).

Екзаменатори: МУЗИКА Ольга Яношівна, кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри образотворчого мистецтва; ПІЧКУР Микола Олександрович, кандидат педагогічних наук, професор кафедри образотворчого мистецтва; КОРОЛЬ Анатолій Миколайович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва; СЕМЕНОВА  Олена Віталіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва.

Враховуючи складну ситуацію, спричинену військовою агресією сусідньої держави, випускна атестація пройшла в змішаному режимі, очно-дистанційно, за допомогою платформи Google Meet, в спокійній, діловій і принциповій атмосфері. Екзамен відбувся дистанційно, а на захисті кваліфікаційних робіт майже всі здобувачі були присутні (двоє захищали роботи онлайн).

Усі члени ЕК та екзаменатори проявили належний професіоналізм у проведенні екзамену та оцінюванні відповідей випускників, які складали випускний екзамен «Методика викладання образотворчого мистецтва в закладах освіти» і захищали кваліфікаційну роботу.

Специфікою випускної кваліфікаційної роботи магістра образотворчого мистецтва є те, що вона складається із теоретичного (пояснювальна записка) та практичного компонента у вигляді завершеного твору, виконаного у будь-якій художній техніці (живопис, графіка, декоративно-прикладне мистецтво тощо).

Майбутні художники-педагоги у своїх дослідженнях розглянули низку важливих та актуальних питань, присвячених проблемам фахової мистецько-педагогічної освіти, зокрема: виховання національної свідомості учнів профільної школи у процесі вивчення пейзажного жанру; формування образотворчих умінь і навичок старшокласників засобами декоративного живопису; формування творчих компетентностей школярів у процесі вивчення декоративного мистецтва; використання ігрових технологій у процесі навчання школярів образотворчому мистецтву в закладах спеціалізованої мистецької освіти; формування художньої спрямованості на здобуття мистецького фаху учнів профільних шкіл; розвиток художньої спостережливості учнів профільних шкіл в умовах навчання живопису на пленері; формування національно-патріотичних почуттів в учнів закладів загальної середньої освіти засобами мистецтва кераміки; формування художньо-естетичної культури учнів профільних шкіл засобами олійного живопису; формування етнокультурних цінностей школярів засобами декоративно-ужиткового мистецтва; формування естетичного світогляду старшокласників у процесі  декоративної творчості; розвиток художньо-образного мислення учнів закладів загальної середньої освіти у процесі декоративної творчості.

Випускники продемонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки. Магістранти отримали позитивні оцінки та схвальні відгуки наукових керівників і членів екзаменаційної комісії.

Усі випускники захистили кваліфікаційні роботи на «відмінно»: ЛЯМЗІНА Аліна Володимирівна, ВАСИЛЬЄВА Інна Миколаївна, КУДІШ Марія Миколаївна, ОНІЩЕНКО Ольга Михайлівна, МУРАВКО Станіслав Михайлович, МУРАВКО Олена Олексіївна, МОЛДОВАН Сніжана Володимирівна, НЕВМЕРЖИЦЬКА Ярослава Олександрівна, КУКУШКІН Богдан Віталійович, КУЦАЄНКО Інна Олександрівна.

Екзаменаційна комісія відзначила роботи Муравко О.О. та Муравка С.М., які виконані на високому професійному рівні, поставивши найвищі бали – 100!

Вітаємо наших випускників з успішним завершенням навчання, бажаємо подальших творчих і наукових злетів, успіхів і самореалізації у всіх життєвих сферах, міцного здоров′я! І найперше – скорішої ПЕРЕМОГИ нам усім, процвітання вільній, сильній Україні!!!

OPERNSTUDIO DER DEUTSCHEN OPER AM RHEIN ЗДІЙСНЮЄ НАБІР НА ПРОГРАМУ СТАЖУВАННЯ ДЛЯ ВОКАЛІСТІВOPERNSTUDIO DER DEUTSCHEN OPER AM RHEIN ЗДІЙСНЮЄ НАБІР НА ПРОГРАМУ СТАЖУВАННЯ ДЛЯ ВОКАЛІСТІВ

Увага, вокалісти! Opernstudio der Deutschen Oper am Rhein (Дюсельдорф, Німеччина) здійснює набір на програму стажування для вокалістів. Вікова межа до 28 років. Подати заявку можуть молоді оперні співаки 1993 року

ОНЛАЙН-СЕМІНАРИ ПО РОБОТІ З WEB OF SCIENCEОНЛАЙН-СЕМІНАРИ ПО РОБОТІ З WEB OF SCIENCE

Компанія Thomson Reuters радо запрошує взяти участь у серії онлайн-семінарів, присвячених роботі з платформою Web of Science, до якої наш університет має тестовий доступ до 29 лютого, та іншими ресурсами