ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «КОЛЕКТИВНЕ МУЗИКУВАННЯ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ВИКОНАВЦІВ-ІНСТРУМЕНТАЛІСТІВ»

07 травня 2024 відбулося чергове відкрите засідання наукового студентського гуртка «Колективне музикування у підготовці майбутніх виконавців-інструменталістів» (керівник – кандидатка педагогічних наук, доцентка Віра КАЛАБСЬКА) на тему «Духові інструменти: історія та практика використання у колективах».

На засіданні були озвучені доповіді здобувачів 14 групи першого освітнього рівня вищої освіти ОП «Музичне мистецтво».

Про історію розвитку саксофону та його вплив у музичній культурі дослідив Дмитро КОВАЛЕНКО.

Також у доповіді були висвітлені оригінальні дизайнерські рішення щодо матеріалів виготовлення сучасних саксофонів.

Основні аспекти історії розвитку тромбону висвітлив Артем МАНДИБУРА. Доповідач підкреслив, що у світі музики тромбон відіграє особливу роль як у симфонічних оркестрах, так і в джазових ансамблях. Його унікальний звук може бути як мелодійним і ніжним, так і потужним і вражаючим. Тромбоністи вміють відтворювати широкий спектр музичних жанрів – від класики до сучасної експериментальної музики.

Тромбон також має свої унікальні види, такі як бас-тромбон, альт-тромбон, тенор-тромбон та інші, які додають різноманіття до звучання цього інструменту. Кожен з цих видів має свої особливості та можливості, що робить тромбон ще більш універсальним і цікавим для використання у музичній практиці.

З історією та професійними здобутками естрадного оркестру Тульчинського фахового коледжу ознайомив Юрій СИВАК, який був безпосереднім його учасником під час навчання.

Нині оркестр популяризує музичне виконавство, зокрема естрадне. З метою естетичного виховання населення колектив виїздить з концертними програмами в райони Вінницької області, керівник колективу надає методичну і практичну допомогу колегам.

Ще про один колектив з більше ніж півстолітньою історією – духовий оркестр Тульчинського фахового коледжу, зробив доповідь Юрій СЕРІКОВ.

Окрім огляду репертуару та професійних досягнень доповідач зробив аналіз виконавського складу оркестру за інструментами за останні 5 навчальних років та прокоментував відповідну динаміку. Нині учасники колективу – музична молодь – популяризує духове мистецтво та примножує його виконавські традиції.

Під час засідання гуртка здобувачі ставили запитання доповідачам та ділилися враженнями від почутого. Підсумовуючи засідання Віра Степанівна подякувала за цікаві доповіді та змістовні презентації і побажала подальших наукових успіхів. Озвучені доповіді будуть опубліковані у виданнях факультету.

КРАЩИЙ ЗА ПРОФЕСІЄЮКРАЩИЙ ЗА ПРОФЕСІЄЮ

5 жовтня відбулася гарна подія в житті нашого факультету. Викладач кафедри хореографії та художньої культури Сергій Володимирович Куценко на урочистостях, присвячених Дню міста, рішенням виконкому міської ради нагороджений нагрудним знаком

ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТА!ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТА!

17 листопада має особливе значення для студентів усього світу, адже це ‒ Міжнародний день студента. Це свято зближує та об’єднує молодь усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що

ТИЖДЕНЬ СТУДЕНТА НА МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІТИЖДЕНЬ СТУДЕНТА НА МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

11.11.2013 Відкриття студентської пошти (скринька біля деканату) 12.11.2013 Участь студентів-хореографів у міському флешмобі (центральна площі міста, 15:00) Хореографічна вистава «Подорож навколо світу» (актова зала нового корпусу УДПУ, 17:00) 13.11.2013 Конкурс