ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Третій рік поспіль українці проводять цю пам’ятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєних злочинів російської армії та керівництва московії. Часто стало чути, що навіть німці так не поводилися.

У 2003 році Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні.

Поступовий офіційний перехід до європейської традиції святкування розпочався після Революції Гідності. Ця традиція полягає не тільки в зміні дати, а й у зміні фокусу – з культу зброї та перемоги на внесок різних спільнот у подолання нацизму, на окрему людину, її страждання і втрати у війні. День пам’яті та перемоги – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Символом памʼяті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі, є МАК ПАМʼЯТІ. Заохочуємо використовувати його під час публічних заходів і в тематичних матеріалах.

Доземний уклін, безмежна вдячність та глибока шана визволителям Батьківщини. Памятаємо!

Ніколи знову! На жаль, нині це гасло не спрацювало.

Вкотре. Знову.

ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ – УЧАСНИКИ МИСТЕЦЬКОЇ БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ – УЧАСНИКИ МИСТЕЦЬКОЇ БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇ

11 вересня у конференц-залі Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» у рамках мистецької благодійної акції відкрилась виставка-продаж картин, виробів декоративно-прикладного мистецтва митців Уманщини. Виручені кошти будуть передані сім’ям уманчан, загиблих в

“Згадаймо вальсу звук чарівний…”“Згадаймо вальсу звук чарівний…”

22 квітня о 16:00 в актові залі нового корпусу Уманського державного педагогічного університетy, мистецько-педагогічний факультет презентує свій черговий мистецько-освітній проект “Згадаймо вальсу звук чарівний…”. Отож, запрошуємо всіх бажаючих

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

19 вересня свій День народження відзначає кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва Козій Ольга Михайлівна. Шановна імениннице! Прийміть щирі вітання та найкращі побажання міцного здоров’я, великого людського