ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «ТРАДИЦІЇ І СУЧАСНІСТЬ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА»

13 березня відбулося засідання студентського наукового гуртка «Традиції і сучасність: актуальні проблеми хореографічного мистецтва» на тему: «Тарас Шевченко і мистецтво танцю», присвячене 210-й річниці від дня народження Кобзаря. Захід традиційно пройшов у змішаному форматі  за участі здобувачів та викладачів кафедри хореографії та художньої культури.

На початку зустрічі модератор заходу – керівник гуртка, канд. пед. наук, доцент Інна Терешко, актуалізувала значення постаті Тараса Шевченка для українців як Людини-символу, Людини-знаку, Людини-генія; звернула увагу на вміння Тараса Григоровича танцювати українські танці, на його захоплення балетом;  представила яскраві танцювальні сцени та історичну інформацію про мистецтво  танцю  у поезіях, драматич­них та прозових творах митця.

З доповідями виступили активні  і допитливі студенти-гуртківці: Ілона Яковчук розповіла про хореографічну інтерпретацію Павлом Вірським творів Тараса Шевченка; Юлія Гуменюк повідомила присутнім як з роками змінювалося втілення балад і поем великого поета на прикладі сценічної історії балету «Лілея»; про постановки керівників сучасних хореографічних колективів на матеріалі творчості Кобзаря доповіли Ганна Довгань (охарактеризувала хореографічну композицію Людмили Андрощук «Туга за Україною» у виконанні народного ансамблю сучасного танцю «Візаві») та Юлія Маліцька (розповіла про задум та втілення танцю Наталії Козинець «Три шляхи» у виконанні  зразкового аматорського хореографічного колективу «Авантюрин»).

Присутні студенти проявили неабияку зацікавленість до обговорюваної теми. Вони ставили запитання та ділилися враженнями від почутого.

По завершенні засідання  Інна Терешко подякував учасникам гуртка за наполегливу працю, небайдужість та  бажання у непростий для нашої країни час розвивати студентську науку та наголосила, що пророчі слова Кобзаря «…І на оновленій землі / Врага не буде, супостата, / А буде син, і буде мати, / І будуть люде на землі!» сьогодні збуваються завдяки мужнім воїнам та єдності українського народу.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «ЗІРКОВА ХВИЛЯ ХІТІВ»МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «ЗІРКОВА ХВИЛЯ ХІТІВ»

18 грудня 2021 року в м. Львові відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс «Зіркова хвиля хітів». У номінації «Оригінальне мистецтво» жанрі «Інструментальна музика» Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляв студент кафедри

ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО ОБ’ЄДНУЄ ТВОРЧУ МОЛОДЬІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО ОБ’ЄДНУЄ ТВОРЧУ МОЛОДЬ

Розвиток музичних і творчих здібностей дітей – важливе завдання кожного суспільства, яке прагне забезпечити духовне здоров’я нації. Одним із закладів позашкільної освіти Кіровоградської області, який піклується про музично обдарованих дітей