20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «ТРАДИЦІЇ І СУЧАСНІСТЬ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА»

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «ТРАДИЦІЇ І СУЧАСНІСТЬ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА»

13 березня відбулося засідання студентського наукового гуртка «Традиції і сучасність: актуальні проблеми хореографічного мистецтва» на тему: «Тарас Шевченко і мистецтво танцю», присвячене 210-й річниці від дня народження Кобзаря. Захід традиційно пройшов у змішаному форматі  за участі здобувачів та викладачів кафедри хореографії та художньої культури.

На початку зустрічі модератор заходу – керівник гуртка, канд. пед. наук, доцент Інна Терешко, актуалізувала значення постаті Тараса Шевченка для українців як Людини-символу, Людини-знаку, Людини-генія; звернула увагу на вміння Тараса Григоровича танцювати українські танці, на його захоплення балетом;  представила яскраві танцювальні сцени та історичну інформацію про мистецтво  танцю  у поезіях, драматич­них та прозових творах митця.

З доповідями виступили активні  і допитливі студенти-гуртківці: Ілона Яковчук розповіла про хореографічну інтерпретацію Павлом Вірським творів Тараса Шевченка; Юлія Гуменюк повідомила присутнім як з роками змінювалося втілення балад і поем великого поета на прикладі сценічної історії балету «Лілея»; про постановки керівників сучасних хореографічних колективів на матеріалі творчості Кобзаря доповіли Ганна Довгань (охарактеризувала хореографічну композицію Людмили Андрощук «Туга за Україною» у виконанні народного ансамблю сучасного танцю «Візаві») та Юлія Маліцька (розповіла про задум та втілення танцю Наталії Козинець «Три шляхи» у виконанні  зразкового аматорського хореографічного колективу «Авантюрин»).

Присутні студенти проявили неабияку зацікавленість до обговорюваної теми. Вони ставили запитання та ділилися враженнями від почутого.

По завершенні засідання  Інна Терешко подякував учасникам гуртка за наполегливу працю, небайдужість та  бажання у непростий для нашої країни час розвивати студентську науку та наголосила, що пророчі слова Кобзаря «…І на оновленій землі / Врага не буде, супостата, / А буде син, і буде мати, / І будуть люде на землі!» сьогодні збуваються завдяки мужнім воїнам та єдності українського народу.

 

Схожі новини

НА ФАКУЛЬТЕТІ МИСТЕЦТВ ВІДБУВСЯ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙНА ФАКУЛЬТЕТІ МИСТЕЦТВ ВІДБУВСЯ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

24 листопада на факультеті мистецтв відбувся День відкритих дверей. В аудиторії №101 зібралися майбутні абітурієнти з Черкащини, Одещини, Вінниччини та інших областей України. Серед присутніх гостей – учні закладів загальної

УЧАСНИКИ НАРОДНОГО ХОРУ «КОБЗАР» ЗІГРАЛИ ДРУЖНІЙ МАТЧ У ВОЛЕЙБОЛУЧАСНИКИ НАРОДНОГО ХОРУ «КОБЗАР» ЗІГРАЛИ ДРУЖНІЙ МАТЧ У ВОЛЕЙБОЛ

24 жовтня в спортивній залі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, не зважаючи на похмуру погоду, студенти факультету мистецтв, а саме учасники народного хору «Кобзар» на чолі з його

ДЕНЬ СКОРБОТИ І ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ В УКРАЇНІДЕНЬ СКОРБОТИ І ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ

День 22 червня 1941 року став трагічною сторінкою у житті мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу ‒ Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п’ятого