20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «ТРАДИЦІЇ І СУЧАСНІСТЬ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА»

13 березня відбулося засідання студентського наукового гуртка «Традиції і сучасність: актуальні проблеми хореографічного мистецтва» на тему: «Тарас Шевченко і мистецтво танцю», присвячене 210-й річниці від дня народження Кобзаря. Захід традиційно пройшов у змішаному форматі  за участі здобувачів та викладачів кафедри хореографії та художньої культури.

На початку зустрічі модератор заходу – керівник гуртка, канд. пед. наук, доцент Інна Терешко, актуалізувала значення постаті Тараса Шевченка для українців як Людини-символу, Людини-знаку, Людини-генія; звернула увагу на вміння Тараса Григоровича танцювати українські танці, на його захоплення балетом;  представила яскраві танцювальні сцени та історичну інформацію про мистецтво  танцю  у поезіях, драматич­них та прозових творах митця.

З доповідями виступили активні  і допитливі студенти-гуртківці: Ілона Яковчук розповіла про хореографічну інтерпретацію Павлом Вірським творів Тараса Шевченка; Юлія Гуменюк повідомила присутнім як з роками змінювалося втілення балад і поем великого поета на прикладі сценічної історії балету «Лілея»; про постановки керівників сучасних хореографічних колективів на матеріалі творчості Кобзаря доповіли Ганна Довгань (охарактеризувала хореографічну композицію Людмили Андрощук «Туга за Україною» у виконанні народного ансамблю сучасного танцю «Візаві») та Юлія Маліцька (розповіла про задум та втілення танцю Наталії Козинець «Три шляхи» у виконанні  зразкового аматорського хореографічного колективу «Авантюрин»).

Присутні студенти проявили неабияку зацікавленість до обговорюваної теми. Вони ставили запитання та ділилися враженнями від почутого.

По завершенні засідання  Інна Терешко подякував учасникам гуртка за наполегливу працю, небайдужість та  бажання у непростий для нашої країни час розвивати студентську науку та наголосила, що пророчі слова Кобзаря «…І на оновленій землі / Врага не буде, супостата, / А буде син, і буде мати, / І будуть люде на землі!» сьогодні збуваються завдяки мужнім воїнам та єдності українського народу.

Схожі новини

ВІДБУЛАСЯ ЧЕРГОВА ПОЇЗДКА СТУДЕНТІВ-ХОРЕОГРАФІВ ДО СТОЛИЦІ УКРАЇНИВІДБУЛАСЯ ЧЕРГОВА ПОЇЗДКА СТУДЕНТІВ-ХОРЕОГРАФІВ ДО СТОЛИЦІ УКРАЇНИ

28 листопада студенти спеціальності «Хореографія» відвідали столицю України – м. Київ. Поїздка була надзвичайно цікавою та насиченою. Яскравими враженнями в пам’яті кожного залишиться льодовий каток. Розміщена по центру ялинка створювала

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ЗУСТРІЧ У БЛАГОВІЩЕНСЬКІЙ ШКОЛІ МИСТЕЦТВПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ЗУСТРІЧ У БЛАГОВІЩЕНСЬКІЙ ШКОЛІ МИСТЕЦТВ

У межах співпраці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Благовіщенської школи мистецтв відбулася профорієнтаційна зустріч для вихованців-хореографів. Викладачка кафедри хореографії та художньої культури Анастасія Юріївна Подгорінова провела для

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

3 квітня свій День народження відзначає кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва та кафедри інструментального виконавства Гусак Владислав Анатолійович. Шановний імениннику! Вітаючи з нагоди цього свята, зичимо