20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТІВ ЯК НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА У СИСТЕМІ РОБОТИ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТІВ ЯК НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА У СИСТЕМІ РОБОТИ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ

Науково-дослідна діяльність студентів є невід’ємною складовою у системі роботи факультету мистецтв, основною формою організації якої є:
– науково-дослідна робота студентів;
– творча діяльність студентів у позанавчальний час;
– виставки, конкурси, олімпіади, наукові студентські конференції, науково-методичні семінари, що мають вузівський, міжвузівський, регіональний, всеукраїнський та міжнародний характер.

Результатом тісної співпраці викладачів – керівників проблемних груп та наукових гуртків зі студентами факультету стало проведення, у рамках Днів науки університету (28 квітня 2016р.), ІІІ Всеукраїнської студентської наукової конференції «Мистецька освіта у контексті євроінтеграційних процесів».

Робота конференції проходила за такими напрямами: музичне мистецтво; образотворче мистецтво; декоративно-прикладне мистецтво; мистецтво дизайну; хореографічне мистецтво.

Відкрив пленарне засідання конференції декан факультету мистецтв доцент Ятло Л.П.

Змістовно з цікавими презентаціями на пленарному засіданні наукової конференції виступили студенти факультету: Козоріз Б., Хоменко А., Миколаєнко В., Ольхов В., Ліщук Н., Марищук А., Резніченко Н.

Завдяки чіткій організації з боку заступника декана з наукової роботи, доцента кафедри інструментального виконавства Калабської В.С. пленарне та секційні засідання конференції пройшли на належному рівні.

Програмою конференції було передбачено проведення майстер-класів:
– майстер-клас «Особливості джазового вокалу і формування творчо-імпровізаційного потенціалу особистості»Камінський В.В., викладач Балтської школи мистецтв (кафедра музикознавства та вокально-хорових дисциплін);


– майстер-клас «Аспекти практичної роботи з навчальним хором» студентів академічного хору «Юність» – художній керівник, старший викладач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Ятло Л.Г. (кафедра музикознавства та вокально-хорових дисциплін);


– майстер-клас «Писанки Черкащини» викладача кафедри образотворчого мистецтва Сердюк Я.О. (кафедра образотворчого мистецтва).

Проведення майстер-класів було спрямовано на підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі музичного і образотворчого мистецтва.

У майстер-класі «Писанки Черкащини» взяли участь студенти та викладачі кафедри образотворчого мистецтва. Сердюк Я.О. розповіла учасникам про розпис писанок відповідно традиціям Черкаського регіону.

majster-klas-z-pysankarstva

Візерункам та орнаментам писанок нашого регіону притаманні чорне, темно-вишневе, червоне, а то й зелене тло із чотири й восьмидольним розмежуванням поля або поділом типу барильця.

Орнаменти Черкащини переважно рослинні. Квіти малюють у розгорнутому вигляді трьома кольорами – червоним, жовтим, білим. У символах орнаментів закладено продовження роду, поєднання жіночого та чоловічого начал, багатства і родючості.

Писати писанки – то добра традиція українського народу упродовж віків, яку так вдало і з любов’ю продемонстрували студенти образотворчого мистецтва, доповнюючи своїми роботами талановитий «Мистецький вернісаж».

Майстер-класи з вокально-хорового мистецтва та звітний концерт хору «Юність» продовжили «Мистецький вернісаж» нашого факультету (виставку творчих робіт студентів спеціальності образотворче мистецтво) і перетворили дійство на сцені у справжній «Пісенний вернісаж».

Майстер-клас з джазового вокалу був представлений викладачем Балтської школи мистецтв Камінським В.В., як спосіб передачі ідеї його авторської системи.

Шляхом коментування, демонстрації найефективніших методів, прийомів викладач продемонстрував оригінальну методику формування творчо-імпровізаційного потенціалу особистості та власну роботу з підлітками з джазового вокалу.

Вперше, майстер-класи на студентській науковій конференції, самостійно проводили студенти факультету мистецтв, які отримали можливість продемонструвати набуті за час навчання в університеті свої професійні вміння та навички, а також рівень підготовки до майбутньої педагогічної діяльності.

Камінський В.В. студент V курсу заочного відділення факультету мистецтв, студенти денного відділення Черевченко О., Мельник А., Свиріда О., Козоріз Б. (IV курс), Гарібова К., Марченко І., Кошолап О. (V курс).

Твори для студентів, підібрані для проведення майстер-класу з хорового диригування доцентом Ятло Л.П., старшим викладачем Ятло Л.Г., викладачем Козій О.М., визначалися глибиною художнього змісту, різноманітністю диригентсько-технічних і педагогічних завдань, врахуванням творчого потенціалу та естетичних потреб кожного студента.

Студенти яскраво продемонстрували індивідуальне бачення образної сфери хорових творів та свою власну виконавську інтерпретацію.

Кращими були виступи студентів: Олександра Черевченко, Анастасії Мельник, Ольги Свиріди, Богдана Козоріза.

Проведені майстер-класи були змістовними, цікавими і корисними, адже присутні студенти отримали необхідні знання для свого подальшого професійного зростання.

Матеріали ІІІ Всеукраїнської студентської наукової конференції «Мистецька освіта у контексті євроінтеграційних процесів» опубліковано у збірнику наукових праць студентів факультету мистецтв.

Особливою окрасою Всеукраїнської студентської наукової конференції став звітний концерт академічного хору «Юність» – художній керівник старший викладач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Ятло Л.Г., концертмейстер Олена Доніна.

Заступник завідувача кафедри музикознавства та
вокально-хорових дисциплін з наукової роботи,
доцент СИРОТА З.М.

Залишити відповідь

Схожі новини

ЗАПРОШУЄМО НА СВЯТКОВІ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ДНЯ ЗНАНЬЗАПРОШУЄМО НА СВЯТКОВІ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ДНЯ ЗНАНЬ

Шановні студенти, батьки, викладачі та всі бажаючі, запрошуємо Вас на святкові урочистості з нагоди Дня знань, а також традиційну Посвяту першокурсників у студенти, які відбудуться 31 серпня об 11:00 год.

ПІДСУМКИ VІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА ДЛЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І-ІІ РІВНЯ АКРЕДИТАЦІЇПІДСУМКИ VІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА ДЛЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І-ІІ РІВНЯ АКРЕДИТАЦІЇ

26 травня 2023 року на базі кафедри хореографії та художньої культури відбулась VІІ Всеукраїнська олімпіада з хореографічного мистецтва для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. Олімпіада з хореографічного мистецтва

ЦІКАВА ФОРМА РОБОТИ ЗІ СТУДЕНТАМИ – ШЛЯХ ДО УСПІХУЦІКАВА ФОРМА РОБОТИ ЗІ СТУДЕНТАМИ – ШЛЯХ ДО УСПІХУ

Прийшла гаряча пора заліково-екзаменаційної сесії на мистецько-педагогічному факультеті! Наступив час для студентів віддати належне, і показати, чого ж вони досягнули за поточний семестр. Нещодавно свій черговий екзамен складали студенти 44