ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ПЕРЕТИН ДВОХ КУЛЬТУР: УКРАЇНА – ГРУЗІЯ»

Сьогодні на базі кафедри хореографії та художньої культури факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Перетин двох культур: Україна – Грузія».

Учасниками семінару стали студенти та викладачі хореографії вищих навчальних закладів, учителі хореографії загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів України та Грузії.

Метою семінару був обмін професійним досвідом та виявлення тенденцій удосконалення і розвитку хореографічної освіти; налагодження міжнародних зв’язків та співпраці між хореографами України та Грузії.

З вітальним словом на адресу гостей та учасників семінару виступили: в. о. декана факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Терешко Інна Григорівна, а також завідувач кафедри хореографії та художньої культури, кандидат педагогічних наук, доцент Людмила Михайлівна Андрощук.

Продовженням роботи семінару став хореографічний клас-концерт «Діалог танцювальних культур» у виконанні народного аматорського ансамблю народного танцю «Яворина» УДПУ імені Павла Тичини (керівник – Сергій Куценко) та Зразкового ансамблю танцю «Колха» (м. Хобі, Грузія), керівник – Каха Читаіа.

Обидва колективи мали нагоду продемонструвати танцювальний колорит свого народу, ознайомити присутніх із кращими хореографічними традиціями України та Грузії.

Неабияке задоволення приніс учасникам зібрання майстер-клас замісника Народного центру грузинської хореографії, керівника ансамблю танцю «Колха» Кахи Читаіа «Техніка грузинського танцю: історія, теорія, практика».

Основою майстер-класу було вивчення хореографічної лексики гірських танців Грузії, зокрема «Мтіулурі» та «Хевсулурі» – танці, які найкращим чином передають дух Грузії. Вони увібрали в себе любов, відвагу, повагу до жінки, незламність, змагання, майстерність, красу і неповторний колорит.

Логічним завершення роботи семінару став творчий студентський діалог «Кращі місця історичної Умані» (з нагоди 400-річчя з часу першої писемної згадки про місто Умань).

Колектив кафедри хореографії та художньої культури висловлює щиру вдячність вельмишановному Каха Читаіа за проведення майстер-класу, а також художньому керівнику хореографічних колективів «Крок вперед» та «Дружки-подружки», директору хореографічного фестивалю «Global-Dance» (м. Умань) Вікторії Глобчак за активну участь в організації семінару.

mizhnarodnyj-seminar-ukrajina-hruziya-22