20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МІЖНАРОДНА ТВОРЧА СПІВПРАЦЯ ХУДОЖНИКІВ!

МІЖНАРОДНА ТВОРЧА СПІВПРАЦЯ ХУДОЖНИКІВ!

З 4 по 11 березня магістрант факультету мистецтв спеціальності «Образотворче мистецтво» Олесь Саркаров перебував із дружнім візитом у Німеччині, місті Ганноверш-Мюнден, куди поїхав на запрошення відомого художника-мультиплікатора Артура Клозе та його доньки Надін, яка є директором Музею сучасного мистецтва. Міжнародний творчий проект зібрав разом п’ять молодих художників з різних країн, а саме: Польщі, Грузії, Росії і України. Ганн. Мюнден  ̶  місто в Німеччині, розташоване в землі Нижня Саксонія, входить до складу району Геттінген, площею 121,12 км² і населенням трохи більше, ніж 24 тисячі осіб.

Темою проекту стала 70 річниця Конституції Німеччини. Перед художниками поставили завдання: в комічній формі, за допомогою коміксів, показати недоліки Конституції. Також вони мали виконати роботи в 10 екземплярах, від руки. Тобто, в кінцевому результаті вийшло 5 оригінальних коміксів з обмеженим тиражем.

У вільний час для учасників проекту були організовані екскурсії. Так, у перший день знайомились із архітектурою міста Ганн. Мюнден. Це маленьке містечко, де збереглося багато старовинних архітектурних пам’яток, що вражають своєю гармонійною довершеністю і красою.

Також пощастило побувати в Кассельській картинній галереї, де зберігаються твори таких відомих художників, як П. Рубенс, Ф. Хальс, Я. Йорданс та ін., а також демонструється велика колекція картин  Рембрандта. В музеї велике зібрання старовинних скульптур і кераміки. Особливе враження залишив міський музей Касселя, де розповідається про його історію з часів заснування, і про те, яка тяжка йому випала доля у роки війни.

Багато вражень і емоцій викликав Вевельсбург  ̶  ренесансний замок на північний схід від Бюрена, недалеко від Падерборна. Відомий, головним чином, як музей і колишня школа з ідеологічної підготовки офіцерів СС «SS Schule Haus Wewelsburg», з якою пов’язано безліч легенд. У 1980-ті роки на території замку відкрився Музей нацизму.

Отож, творча співпраця художників з різних країн стала захопливою подорожжю в світ мистецтва, історії, архітектури, цікавого спілкування і відкриття нового. Завдяки Надін, зазначає Олесь, вони не просто працювали над проектом, а й чудово проводили час. Кожен новий день відрізнявся від попереднього, був сповнений неймовірними екскурсіями, подіями, планами. Тиждень подорожі був наскільки цікавим і насиченим, що можна розповідати дуже багато. Ця поїздка принесла нові знайомства, друзів, багато незабутніх вражень, відкриттів, досвід командної роботи!

Щиро дякуємо нашим німецьким колегам Артуру і Надін Клозе за гостинність, теплий прийом, можливість відчути себе частиною дружньої великої команди творчих людей! Успіхів Вам і втілення планів! Чекаємо нових цікавих спільних проектів!

Залишити відповідь

Схожі новини

СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ГЕННАДІЯ КЛЕЩАРАСВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ГЕННАДІЯ КЛЕЩАРА

23 квітня минає рік, як відійшов у вічність відомий уманський художник-графік, мудрий наставник і педагог, член Національної спілки художників України, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Геннадій Анатолійович Клещар. Його життя

УСПІШНЕ ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАННЯ НА ФАКУЛЬТЕТІ МИСТЕЦТВУСПІШНЕ ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАННЯ НА ФАКУЛЬТЕТІ МИСТЕЦТВ

Шановні випускники ! Викладачі кафедри хореографії та художньої культури вітають Вас із завершенням навчання на другому рівні вищої освіти (магістр) спеціальності Середня освіта (Хореографія) та отриманням кваліфікації «Магістр освіти. Учитель

БЛИСКУЧА ПЕРЕМОГА ХОРЕОГРАФІЧНИХ КОЛЕКТИВІВ «ВІЗАВІ» ТА «ЯВОРИНА» У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ХОРЕОГРАФІЧНОМУ ФЕСТИВАЛІБЛИСКУЧА ПЕРЕМОГА ХОРЕОГРАФІЧНИХ КОЛЕКТИВІВ «ВІЗАВІ» ТА «ЯВОРИНА» У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ХОРЕОГРАФІЧНОМУ ФЕСТИВАЛІ

Сьогодні хореографічні колективи факультету мистецтв кафедри хореографії та художньої культури повернулися із стародавнього міста Чернігів, де із великим успіхом представляли Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини на III Всеукраїнському