20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

9 березня вся Україна відзначала 209-му річницю від дня народження Тараса Шевченка. Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед геніальністю яких, схиляється весь світ. І серед найперших є — Тарас Григорович Шевченко, велетень духу і співець народної свободи. Щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня, і багата, як історія народу, викликали захоплення.

Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім’я органічно уплелося в історію та культуру не тільки українського народу. Воно відоме далеко за межами рідного краю.

Світлий образ Великого Кобзаря − безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива жагою до життя і биттям гарячого людського серця. Кобзаря вважають українським Пророком, чиє поетичне слово є актуальним до сьогодні. Кожен українець пам’ятає його слова, в кожному живе його дух і кожен бачить у ньому щось своє.

Саме 9-10 березня вся Україна, вшановує пам’ять Великого Кобзаря.

Студенти та викладачі факультету мистецтв теж активно долучились святкування. Студенти факультету, проявили креативність, і вшанували пам’ять Великого Кобзаря, не тільки декламуванням віршів, а й монтуванням роликів про видатного українця, написанням картин-ілюстрацій до творів Т.Г. Шевченка.

Допоки ми, читатимемо, вивчатимемо твори Т.Г. Шевченка, доти житиме Великий Кобзар, через віки і століття, вдивляючись крізь свої вірші, в людські серця! 

Учітеся, брати мої!
Думайте, читайте,
І чужому научайтесь, −
Свого не цурайтесь:
Бо хто матір забуває,
Того Бог карає,
Чужі люде цураються,
В хату не пускають,
Свої діти − як чужиї,
І немає злому
На всій землі безконешній
Веселого дому.
Обніміте ж, брати мої,
Найменшого брата, −
Нехай мати усміхнеться,
Заплакана мати!
Благословить дітей своїх
Твердими руками,
І обмитих поцілуйте
Вольними устами!
І забудеться срамотня
Давняя година,
І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечірній,
Новий засіяє…
Обніміться ж, брати мої,
Молю вас, благаю!

 

Схожі новини

КРУГЛИЙ СТІЛ: “МУЗИКА ЯК РЕТРАНСЛЯТОР ФІЛОСОФІЇ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ”КРУГЛИЙ СТІЛ: “МУЗИКА ЯК РЕТРАНСЛЯТОР ФІЛОСОФІЇ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ”

03 грудня 2022 року відбулося дистанційне засідання круглого столу з нагоди відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди!     Студенти 12з та 22з академічних груп заочної форми навчання та 22,

ВІТАЄМО ВИПУСКНИКІВ-ДИРИГЕНТІВ!ВІТАЄМО ВИПУСКНИКІВ-ДИРИГЕНТІВ!

10 грудня 2021 р. відбувся державний екзамен «Диригування оркестром» здобувачів вищої освіти ІІ курсу 64-м групи денної та 267 групи заочної форм навчання спеціальності «025 Музичне мистецтво» спеціалізації «інструментальне виконавство». На розгляд

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ УЧНІВСЬКО-СТУДЕНТСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ З ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО МИСТЕЦТВАЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ УЧНІВСЬКО-СТУДЕНТСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ З ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

У рамках проведення Дня відкритих дверей факультету мистецтв на базі кафедри інструментального виконавства факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини 11 квітня 2020 року відбудеться ІІ  Всеукраїнська учнівсько-студентська олімпіада з