20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Третій рік поспіль українці проводять цю пам’ятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєних злочинів російської армії та керівництва московії. Часто стало чути, що навіть німці так не поводилися.

У 2003 році Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. 

Поступовий офіційний перехід до європейської традиції святкування розпочався після Революції Гідності. Ця традиція полягає не тільки в зміні дати, а й у зміні фокусу – з культу зброї та перемоги на внесок різних спільнот у подолання нацизму, на окрему людину, її страждання і втрати у війні. День пам’яті та перемоги – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Символом памʼяті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі, є МАК ПАМʼЯТІ. Заохочуємо використовувати його під час публічних заходів і в тематичних матеріалах.

Доземний уклін, безмежна вдячність та глибока шана визволителям Батьківщини. Памятаємо!

Ніколи знову! На жаль, нині це гасло не спрацювало.

Вкотре. Знову.

Схожі новини

ДЕНЬ ЖАЛОБИДЕНЬ ЖАЛОБИ

У зв’язку із трагічною загибеллю мирних жителів Маріуполя 24 січня 2015 року внаслідок масованого обстрілу житлових районів міста терористами, Президент України Петро Порошенко оголосив 25 січня Днем жалоби. Відповідний Указ

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «КОЛЕКТИВНЕ МУЗИКУВАННЯ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ВИКОНАВЦІВ-ІНСТРУМЕНТАЛІСТІВ»ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «КОЛЕКТИВНЕ МУЗИКУВАННЯ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ВИКОНАВЦІВ-ІНСТРУМЕНТАЛІСТІВ»

07 травня 2024 відбулося чергове відкрите засідання наукового студентського гуртка «Колективне музикування у підготовці майбутніх виконавців-інструменталістів» (керівник – кандидатка педагогічних наук, доцентка Віра КАЛАБСЬКА) на тему «Духові інструменти: історія та практика

МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ ВИГОТОВЛЕННЯ ВУЗЛОВОЇ ЛЯЛЬКИМАЙСТЕР-КЛАС ІЗ ВИГОТОВЛЕННЯ ВУЗЛОВОЇ ЛЯЛЬКИ

4 жовтня 2023 року в рамках Днів європейської спадщини на базі факультету мистецтв відбувся майстер-клас із виготовлення вузлової ляльки. Майстер-клас провела кандидат педагогічних наук, доцент Олена ПОБІРЧЕНКО. Майстриня розповіла про