ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

9 грудня щорічно відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією, який встановлений резолюцією A/58/4 Генеральної Асамблеї ООН 31 жовтня 2003 року. Цього дня в 2003 році у мексиканському місті Мерида на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності, як міжнародний правовий документ, обов’язковий до виконання її сторонами.

На кінець 2009 Конвенцію підписали близько 140 держав і близько 80  ̶  ратифікували. Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року. Документ зобов’язує країни, які підписали його, встановлювати відповідальність за корупцію за законом. Карними вважаються хабарі, присвоєння бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів. Згідно з одним із положень конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції.

Це нагода ще раз згадати про те, що нетерпимість до проявів корупції та хабарництва є однією із засад державної політики у всіх сферах (зокрема, освіти) та фундаментальним принципом освітньої діяльності.

Цей день є гарним приводом для проведення освітніх заходів з цієї теми та залучення студентів до дискурсу про те, чому корупції не місце в Україні. Адже явища корупції мають негативні руйнівні наслідки для роботи демократичних інституцій, верховенства права, ефективного функціонування усіх органів влади на шляху до розбудови демократичного, справедливого та заможного українського суспільства.

Студенти спеціальності «Образотворче мистецтво» долучилися до висвітлення цієї важливої проблеми засобами графіки, створивши серію плакатів, які експонувалися на першому поверсі нового корпусу.

Всі учасники імпровізованої виставки отримають дипломи у різних номінаціях за працю, проявлений креатив та майстерність виконання: Садовий Назар, Саркаров Олесь, Косяченко Катерина, Кравченко Оля, Козаченко Катя (53- м група); Воєвода Валя, Закернична Даша, Макогоненко Іра, Біліченко Аня, Миронова Ганна, Медведська Іра (43 група); Третяк Діана, Ревнюк Аня, Суміна Лєна, Качур Іванка (23 група); Умарова Вероніка, Хребтова Таня, Осауленко Лєна (13 група).

Бажаємо успіхів і творчого натхнення!

Давайте всі разом будемо докладати максимум зусиль для подолання цього складного соціального, політичного і економічного явища, яке руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні устої! Пам’ятайте, змінимо себе – змінимо країну!