20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЬ ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

ВІДБУЛАСЬ ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

А й правда, крилатим ґрунту не треба.
Землі немає, то буде небо.
Немає поля, то буде воля.
Немає пари, то будуть хмари.
В цьому, напевно, правда пташина…
А як же людина? А що ж людина?
Живе на землі. Сама не літає.
А крила має. А крила має!
(Ліна Костенко)

Уже вкотре милують око глядача вихованці кафедри хореографії та художньої культури неперевершеними витворами танцювального мистецтва, творчими проектами, які стали вже доброю традицією на мистецько-педагогічному факультеті.
16 травня в актовому залі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулась прем’єра чергової хореографічної вистави «Легенда про птаха». В ролі виконавців виступили студенти п’ятого курсу заочної форми навчання спеціальності «Хореографія». Керівник проекту – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Людмила Михайлівна Андрощук.

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Даний проект – це сумлінна та важка праця як виконавців, так і їх керівника. Цікава тема, оригінальність подачі ідеї, технічна та образна підготовка – це творча праця, в основі якої одна єдина мета ‒ забезпечили професійне становлення та творчу реалізацію індивідуальності майбутнього вчителя хореографії.
Зі слів Людмили Михайлівни: «Підготовка майбутніх вчителів хореографії у педагогічному вищому навчальному закладі потребує пошуку нових форм, методів та засобів навчання та виховання, які б забезпечили професійне становлення та творчу реалізацію індивідуальності, розвиток творчого потенціалу, формування індивідуального стилю діяльності майбутнього вчителя хореографії.
Репродуктивне відтворення студентами навчальної інформації є неактуальним в новому тисячолітті. Пошук нових форм організації творчого навчального процесу в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини привів до підготовки творчих проектів з дисциплін хореографічного циклу, зокрема з дисципліни «Мистецтво балетмейстера».
Творчий танцювальний проект – колективна постановка хореографічної вистави від творчого задуму до показу на сцені перед глядачами. Творча робота студентів, яка є основою розвитку творчого потенціалу майбутнього вчителя хореографії, яскраво проявляється саме в процесі постановки танцювальних творчих проектів. Найголовнішим є те, що творча діяльність сприяє невимушеній атмосфері навчальної взаємодії викладача зі студентами. Атмосфера «свободи» дозволяє повніше розкритися творчій індивідуальності майбутнього вчителя хореографії».
Аліна Ковель: «Основним персонажем моєї постановки стала казкова птаха «Жар-птиця», з казки «Іван-царевич та сірий вовк». З Жар-птицею та її пером пов’язано багато різних казок, які стали легендами». (Хореографічна композиція «Жар-птиця»).

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Ольга Кривенко: «Люди навчилися виражати свої думки, почуття, переживання, страждання словами, а птахи все вливають в свою неповторну, чарівну пісню. Яка і є найпрекраснішим звуком природи. Взагалі, птахи дуже розумні створіння і тому пісні їх дуже емоційні й щирі, інколи сумні й тривожні. Кожна з них переживає життя, в кожної є щастя, біль, сум, страх.
Птах, який співає один раз в житті єдину, незрівнянну пісню, розплачується ціною власного життя. Та душа його залишається живою завжди». (Хореографічна композиція «Ті, що співають у терені»).

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА» ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Петро Рудик: «У багатьох народів голуби вважалися священними птахами і були присвячені вищим божествам. З давніх часів люди, спостерігаючи покірливу поведінку цих птахів, сприймали їх як посланників Бога. У різних релігіях голуби втілюють чистоту, невинність, покірність, ласку й любов.
Лебідь і лебідка – символ безмежного кохання і непорушної вірності. А це від того, що лебеді, з ласки Божої, володіють тільки їм доступною таємницею – таємницею вічного кохання, котре закоханим за їх вірність і жертовність віддячує духовним безсмертям.
Ластівка – символ весни і відродження, добра і щастя. Вона – Божа пташка, а тому, вбити її – великий гріх; зруйнувати гніздо-накликати на себе велику біду. На сам перед вона символізує матір, годувальницю всієї сім’ї…
На мою думку, саме ці птахи є символами безмежного кохання. Кохання, яке ми бачимо з підліткових років та до самої старості. Воно супроводжує нас все наше життя і добавляє в нього різнобарвних барв, дає нам другу половинку, без якої ми не можем жити». (Хореографічна композиція «Політ двох сердець»).

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА» ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА» ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Валентина Цибулькіна: «Невипадково я вибрала саме птицю «фламінго». На прикладі іспанського народу я прагнула показати, що кожна культура ключовою цінністю повинна мати поняття свободи та гордості в боротьбі за виживання. Іспанський народ, який зробив найбільш вагомий внесок у мистецтво фламенко, був вигнаний, втративши свою країну змушений був прийняти чужу віру, злитися з іншою культурою. Саме тому фламенко драматичне за своєю природою.
Іспанський народ розповідає про свою нелегку долю: у піснях і музиці – прихований протест проти несправедливості, смуток, туга, а в танці – надрив і гірка експресія». (Хореографічна композиція «Фламінго – птах ранкової зорі»).

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Тетяна Чорна: «Чи звертали ви колись увагу на пташку? На будь-яку, маленьку чи велику не важливо. На її поведінку? Дивно, але з людиною їх поєднує дуже багато. Вони як і люди вміють відчувати біль, переживання, страждання, голод і навіть любов. Найцікавішою пташкою для мене стала чайка. Вона тендітна, витончена і водночас сильна і вільна. Вміє протистояти силам природи, непідкорена вітром і водою. Не спалена пекучим сонцем і піском. Єдине почуття яке може підкорити її це кохання. І цим вона так схожа і близька до людини. Саме тому я обрала її для створення свого номеру». (Хореографічна композиція «Чайка і море»).

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА» ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Тетяна Рябцун: «Я вибрала темою дипломної роботи танцювальну композицію про птахів «Курчатка» тому, що вони є цікаві, гарні, дивлячись на них ми уявляємо сонечко таке лагідне, ніжне, жовтеньке, до якого хочеться пригорнутись і посміхатись. Перші кроки курчаток нагадують танцювальні рухи маленьких діток яких хочеться бавити, вчити, ніжити, щоб вони з часом стали розумними і сильними.
Мені хочеться навчити їх бути дружними, чуйними, добрими, щоб вони вміли спілкуватися між собою, так і квочка вчить своїх курчаток дбати один про одного, вчить жити в колективі, де люблять і поважають один одного, де турбуються про ближніх. І так хочеться, щоб люди вчилися гармонії і миру у птахів». (Хореографічна композиція «Курчата»).

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Наталія Лозова: ««Пташиний переполох» – дитячий сюжетний танець, побудований на народній хореографії. Виконують діти 1-а класу. Основні герої – горбчики та кіт. Сюжет танцю включає в себе танець горобчиків, який перериває раптова поява кота, де він настільки захоплюється грою з пташенятами, що залишається обдурений сам.
Танець складається з трьох частин та двох музичних творів. Поєднання різного музичного матеріалу та хореографічної лексики дозволив підкреслити особливості характеру виконання окремих сюжетних ліній». (Хореографічна композиція «Пташиний переполох»).

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Анна Патлань: «Птах є символом вічності, душі, духу, божественного прояву, духом повітря, духів померлих, підняттям в небо, щоб спілкуватися з богами або бути вище стану свідомості, подумів.
Легендарні птахи часто представляють небесну сферу і силу, птахи часто супроводжували героя в його подвиги, таємно, даючи йому поради. Ця здатність стосувалась комунікації з небом або небесних сил, таких як ангели.
В своєму танці я хочу показати, які величні і войовничі птахи. Вони є надією на краще майбутнє. Птахи вселяють любов до волі, любов до батьківщини, любов один до одного.
Я люблю свою землю, батьків, друзів і звичайно бажаю добра і миру всім! Особливо в тяжкі часи! А птахи несуть за собою спокій і віру на краще!» (Хореографічна композиція «Небо, засинай»).

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Олексій Сакунов. Хореографічна композиція «Яструб – птах волі».

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

По завершенню вистави, зі словами вдячності за високу професійну майстерність, виступила декан мистецько-педагогічного факультету, кандидат історичних наук, доцент Олена Володимирівна Дудник.

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Подякувала виконавцям за прекрасну реалізацію творчого задуму – керівник проекту «Легенда про птаха», кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Людмила Михайлівна Андрощук.

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Вітаємо студентів заочної форми навчання спеціальності «Хореографія» з успішним складанням державного іспиту з дисципліни «Мистецтво балетмейстера! Бажаємо подальших творчих успіхів у професійній діяльності! Нехай Вам щастить!

ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»

Переглянути фотоальбом можна ТУТ

3 коментарі до “ВІДБУЛАСЬ ПРЕМ’ЄРА ЧЕРГОВОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ВИСТАВИ «ЛЕГЕНДА ПРО ПТАХА»”

  1. Просто неперевершено! Особисто я в захваті! Мені здається я нічого не знав про птахів, до перегляду вистави! Дякую за приємні враження! Подяка та низький уклін керівнику проекту!

  2. Щиро дякую учасникам та керівнику проекту за незабутні враження та шалені емоції!!! Це було проекрасне дійство: яскраве і феєричне,емоційно сильне та неймовірно вільне і легке, як політ птаха…

  3. Постановка пройшла на славу! Так тримати)

Залишити відповідь

Схожі новини

ВІДБУВСЯ ЗАХИСТ КУРСОВИХ РОБІТВІДБУВСЯ ЗАХИСТ КУРСОВИХ РОБІТ

26 грудня в приміщенні класу теорії танцю відбувся захист курсових робіт з дисципліни «Теорія і методика роботи з дитячим хореографічним колективом», в якій взяли участь студенти 34 групи мистецько-педагогічного факультету.

ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ТАНЦЮ!ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ТАНЦЮ!

Культуру людства неможливо уявити без танців. Спортивні і народні, класичні та сучасні… Здавалося б вибирай що хочеш, але в будь-якому танці важливо не просто рухатися, а відчувати його кожною клітинкою

А СОТНЮ ВЖЕ ЗУСТРІЛИ НЕБЕСА… ПОДВИГ ЗАРАДИ МРІЇА СОТНЮ ВЖЕ ЗУСТРІЛИ НЕБЕСА… ПОДВИГ ЗАРАДИ МРІЇ

А сотню вже зустріли небеса Летіли легко, хоч Майдан ридав І з кров’ю перемішана сльоза А батько сина ще не відпускав. Й заплакав Бог, побачивши загін: Спереду – сотник, молодий,