ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «МОЛОДЬ, ОСВІТА, НАУКА ТА МИСТЕЦТВО»

27 листопада на факультеті мистецтв Уманського державного педагогічного університету відбувся всеукраїнський науково-методичний семінар «Молодь, освіта, наука та мистецтво».

Відкрив роботу семінару декан факультету мистецтв, заслужений працівник культури України, доцент Леонід Петрович Ятло.

Тематичне коло інтересів учасників семінару охопило широкий спектр проблем мистецької освіти та шляхів їх вирішення. Зокрема, концептуальні засади сучасної мистецької освіти, естетичні та етичні основи педагогічної майстерності майбутніх учителів мистецьких дисциплін, психолого-педагогічні засади мистецької освіти, педагогічна інноватика в системі мистецької освіти, інтеркультурні тенденції сучасної мистецької освіти та становлення мистецької освіти в Україні (історичний аспект) тощо.

Духовна музика Порфирія Демуцького на Першому Всеукраїнському Православному Соборі УАПЦ стала основою наукового дослідження викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Пиж’янової Наталії Володимирівни.

Індивідуальні творчі здібності як складову творчого потенціалу майбутніх педагогів-хореографів охарактеризувала викладач кафедри хореографії та художньої культури Бикова Ольга Вікторівна.

Генезис інструментальної (фортепіанної) освіти України розглянула викладач кафедри інструментального виконавства Бойко Ірина Михайлівна.

Музичну етнопедагогіку в традиціях зустрічі нового року болгар України з наукової точки зору проаналізувала магістрантка кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Мілєва Надія Василівна.

Проблему формування національної самосвідомості майбутнього вчителя образотворчого мистецтва у процесі декоративної творчості розглянув магістрант кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Мазур Віктор Вікторович.

Свої наукові розвідки з проблеми виховання естетичних смаків молодших школярів засобами вокально-хорової культури представила учасникам семінару магістрантка кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Мазуркевич Галина.

Музикознавчий аналіз конкурсної практики гітаристів України здійснила магістрантка кафедри інструментального виконавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Цимбал Вікторія Олександрівна.

Ґрунтовного аналізу в ході семінару здобули методи гри на фортепіано, зокрема у доповіді магістрантки кафедри інструментального виконавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Гайсенюк Анни Ігорівни.

Результати наукових досліджень фольклорних основ Українського джазу представив доцент, завідувач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Семенчук Василь Васильович.

Пленарне засідання учасників всеукраїнського науково-методичного семінару «Молодь, освіта, наука та мистецтво» виявилося змістовним, пізнавальним та результативним обміном досвіду працівників галузі мистецької освіти, який дозволить здійснювати нові рішучі кроки на шляху підготовки майбутніх учителів мистецьких дисциплін в Уманському державному педагогічному університеті іме